Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sisteminin 2’nci yılı değerlendirmesi toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sisteminin 2’nci yılı değerlendirmesi toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu:  “Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle çalışıyoruz. Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında son 2 yılda 1 milyonun üzerine kişiye eğitim ve seminerler verilmiştir.

“Son iki yılda terör örgütü PKK’ya yönelik 224 bini kırsalda, 10 binden fazlası şehirlerde 234 binin üzerinde operasyon gerçekleştirdik. Sadece son 1,5 yılda PKK’nın 400’e yakın eylemini engelledik.”

“Ülkemize ve milletimize yönelik en büyük ihanetlerden birinin faili FETÖ’yle mücadele amacıyla 17 bin operasyon gerçekleştirdik.

“DEAŞ ve El Kaide terör örgütlerine yönelik yurt içinde 2.652 operasyon yürüterek, 635 teröristi etkisiz hale getirdik ve 5 eylemi engelledik.

“(Libya’da) Trablus’u tehdit eden darbecileri gerilettik. Son zamanlardaki bazı gelişmeleri izliyoruz, kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz.

“Şu anda tam değil ama yarı da olsa artık bizim de bir uçak gemimiz hamdolsun var. Ama şimdi bunun tamamını yapacağız. Onun da görüşmelerini yapıyoruz.

“Kanal İstanbul’un etüt proje çalışmalarını bitirdik. Bu kanalın inşası için ihtiyaç duyulan mevzuat çalışması sürdürülüyor.

“Türksat 5A uydusu, bu yılın üçüncü çeyreğinde yerde teslim alınacak ve dördüncü çeyrekte uzaya fırlatılacak. Yeni haberleşme uydusu Türksat 6A’yı 2022 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler