Cumartesi Anneleri'ni görmediler, yasağı koyan Bakan'ı canlı verdiler

Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eylemi yasaklanırken, Galatasaray Meydanı'na çıkan kayıp aileleri polis tarafından gözaltına alındı. İktidarın tetikçiliğini yapmaktan başka bir işlevi kalmamış yandaş medya kanalları ise eyleme yapılan saldırılar yerine Süleyman Soylu'nun tatil dönüşü trafik yoğunluğunu izlemesini canlı yayınla aktardı.

Cumartesi Anneleri'ni görmediler, yasağı koyan Bakan'ı canlı verdiler


Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eylemi yasaklanırken, Galatasaray Meydanı'na çıkan kayıp aileleri polis tarafından gözaltına alındı. Cumartesi Anneleri ve onlara desek veren aralarında CHP ile HDP'li vekillerin de olduğu gruba, biber gazı ve plastik mermi ile müdahale eden polis, onlarca kişiyi de gözaltına aldı. 

Anaları değil bakanı gördüler

23 yıldır devam eden ve Türkiye'nin en uzun süreli sivil toplum eylemine yapılan müdahaleyi hiç bir haber kanalı haber yapmazken, oturma eyleminin yasaklanması talimatını veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bayram tatili dönüş trafiği yoğunluğunu helikopterle izlediği görüntüler ise bütün haber kanalları tarafından canlı olarak ekrana getirildi.

(Kaynak: Cumhuriyet)
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler