Cumartesi Anneleri'ne saldırıya Antalya'dan tepki: İktidar katliamcı anlayışı sahipleniyor

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, İstanbul'da Cumartesi Anneleri'ne yapılan saldırıyı protesto etmek için Attalos Meydanı'nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, "AKP iktidarı döneminde, annelerin sessiz çığlığından korkan bir ülke yaratıldı." dendi.

Cumartesi Anneleri'ne saldırıya Antalya'dan tepki: İktidar katliamcı anlayışı sahipleniyor

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri'nin Cumartesi Anneleri'ne yapılan saldırıyı protesto etmek için yaptığı basın açıklamasını Eğitim Sen Şube Başkanı Kadir Öztürk okudu.
Cumartesi Annelerine yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Öztürk, “Gazlarla, silahlarla gözaltılarla insanların omuz omuza durmasını engelleyebilirsiniz ama onurlu direnişleri hiçbir zaman engelleyemezsiniz.” dedi.

Zulümle şiddetle Cumartesi Anneleri’ni ısrarından vazgeçireceğini sananların yanıldıklarını göreceklerini ifade eden Öztürk, “İnsanlık bir gün mutlaka bu barbarca saldırıları yargılayacaktır. Ve biz biliyoruz ki baskı şiddet ve zulümle hiçbir iktidar sürekli olamamıştır.” şeklinde konuştu.

'Türkiye tarihinin en karanlık günlerinden biri olarak tarihe geçecektir'

AKP'nin yaptıkları ile yaşanan katliamın sorumlularından birisi olduğunu söyleyen Kadir Öztürk, "AKP iktidarı döneminde annelerin sessiz çığlığından korkan bir ülke yaratıldı. İktidar geçmişin katliamcı anlayışını sahiplenerek gerçeklerin açığa çıkmasını, konuşulmasını, tartışılmasını engellemektedir. Cumartesi anneleri yıllardır geçmişin adaletsizliğinin hesabını soruyorlar. Adaletsizlik yıllardır anneler tarafından teşhir ediliyor. Şimdiye kadar ülkeyi yönetenler annelerin çığlıklarını duymadılar, duyduklarında gelip yeni gözaltılar yarattılar. 23 yıldır bu ülkeyi yönetenler bu katliamın suç ortaklarıdırlar. Barışçıl bir şekilde evlatlarının yalnızca kemiklerini isteyen annelere ve onların faillerinin bulunmasını isteyenlere karşı yapılan bu vicdansızlık, Türkiye tarihinin en karanlık günlerinden biri olarak tarihe geçecektir." ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler