Çukurova Belediyesi'nde silahlı saldırı: 2 kişi hayatını kaybetti

Adana Çukuova Belediyesi'nde zabıta amiri, Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ve Zabıta komiseri Habil Akmaz'ı öldürdü. Zabıta memuru Kemal Özdemir de yaralandı.

Çukurova Belediyesi'nde silahlı saldırı: 2 kişi hayatını kaybetti

Adana'nın Çukurova Belediyesi binasına giren ve zabıta amiri olduğu belirtilen saldırgan, zabıta müdürü Cengiz Aydoğdu ve zabıta komiseri Habil Akmaz'ı öldürdü.

Saldırıda, zabıta memuru Kemal Özdemir ise yaralandı.

Saldırının ardından sışarı çıkıp kafasına silah dayayarak intihar girişiminde bulunan saldırgan polis tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

Belediye başkanından açıklama

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin saldırı sonrası şu açıklamayı yaptı:

Çok üzgünüm onu belirteyim, kabul edilebilir bir olay değil... İnsanlar bir toplumsal cinnet mi yaşıyor, anlayabilmiş değilim. Olayı duyunca hemen geldik ama saldırganı ve yaralıları götürmüşlerdi. Bir zabıta memuru zabıta müdürünün odasına giriyor ve zabıta müdürünü öldürüyor ardından Habil isminde zabıta komiseri vardı onu da öldürüyor. Bir de Kemal Özdemir ismindeki bir başka zabıta memurunu yaralıyor. Biz de olayın şaşkınlığını yaşıyoruz. Saldırganın eski çalışan olduğu doğru değil şu anda mevcut belediye memuru, kendisi de zabıta memuru. Yapı kontrol de görevli. Şu anda görevde olan bir personel, kendi aralarındaki şahsi meselenin ne olduğunu şu anda tespit etmeye çalışıyoruz. Herkes şokta şu anda nedenini de kimse bilmiyor.

(Hürriyet)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler