COVID-19 bir işçi hastalığıdır

Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat eve sığar” uygulamasında yer alan haritaya göre birbirine bu kadar yakın ve yalnızca E-5 otoyolu tarafından ayrılan Ataköy ile Şirinevler mahallerinde salgının yayılma durumu arasında uçurum var.

COVID-19 bir işçi hastalığıdır

SiyasiHaber

Ata Soyer Sağlık ve Politika Okulu’nun her gün yayımladığı Korona Günlükleri’nde bugün “Covid-19 bir işçi hastalığıdır” başlığıyla oldukça önemli bir tespit yapılıyor.

Bu hakikatin kendisini Sağlık Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu İstanbul Şirinevler-Ataköy haritasında gösterdiği belirtiliyor.

 

Günlükler’in ilgili bölümünde şunlar yazılıyor:

“Sınıflar arası ayrımı gösteren sembol mekanlar arasında yer alan bu iki mahalle koronavirüsün yayılma biçimini de en net biçimde ortaya koyuyor. Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat eve sığar” uygulamasında yer alan haritaya göre, birbirine bu kadar yakın ve yalnızca E-5 otoyolu tarafından ayrılan bu iki mahallede salgının yayılma durumu arasında uçurum var. Haritaya göre, orta-üst sınıfın yaşadığı Ataköy’de salgın düşük risk seviyesinde seyrederken, emekçilerin yaşadığı Şirinevler’de ise salgın yüksek risk seviyesinde seyrediyor.”

Ata Soyer Sağlık ve Politika Okulu 12 Ağustos tarihli Korona Günlükleri’nin tamamı için TIKLAYIN

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler