Çorlu'da yolcu treni raydan çıktı: 10 ölü, 70'in üzerinde yaralı

Çorlu yakınlarında Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treninin vagonu devrildi, 10 ölü ve 70'in üstünde yaralının olduğu belirtildi.

Çorlu'da yolcu treni raydan çıktı: 10 ölü, 70'in üzerinde yaralı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 6 vagonu, raylardan çıkıp devrildi.

10 ölü

NTV'nin Sağlık Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre kazada 10 kişi öldü ve 70'in üstünde yaralı var. Ulaştırma Bakanlığı trende 360 kayıtlı yolcu bulunduğunu belirtti.

Vali Ceylan: Bakanlık bilgi verecek

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan kaza ile ilgili, "Yaralılarımızın büyük kısmını bölgeden tahliye ettik, ölüler var, şu an bir rakam veremiyorum. Aşırı yağışlardan kaynaklanan bir kaza olduğu yönünde bilgiler var. Bakanlık bu konuda kısa süre sonra bir açıklama yapacak" dedi.

Kazanın yoğun yağış nedeniyle rayların altında toprak boşalması yaşanması sebebiyle meydana geldiği üzerinde duruluyor.

5 vagon devrildi

Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada, yolcu treninin 5 vagonunun devrildiği belirtildi.

Sarılar Köyü Muhtarı Fuat Döner, "Bölgeye araçla ulaşım çok zor. Benim gördüğüm kadarıyla 5 vagon raylardan çıkıp devrilmiş durumdu. Yaralılara ilk gelen sağlık ekipleri müdahale ediyor. Buradaki yaralıları tahliye etmek için havadan müdahale gerekir" dedi.

Vagonları raylardan çıkan yolcu treninin Edirne'nin Uzunköprü ilçesi -İstanbul seferini yaptığı ifade edildi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler