Çorlu tren katliamında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel’e soruşturma

25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu tren katliamında 9 yaşındaki oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel hakkında, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Çorlu tren katliamında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel’e soruşturma

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında, 8 Temmuz 2018 tarihinde Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 5 vagonunun raylardan çıkıp devrilmesi sonucu 25 kişi yaşamını yitirmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

Katliamda hayatını kaybeden dokuz yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz Sel hakkında soruşturma başlatıldı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın gerekçesi ise Öz Sel’in sosyal medya paylaşımları.

Mısra Öz Sel, Twitter üzerinden hakkında başlatılan soruşturmayı şu mesajla duyurdu:

“Oğlumu iki parça trenin altından aldım diyorum. Bugüne kadar sabırla adil yargı bekledik diyorum. Bugün emniyetten aranıyorum!!! Twitter paylaşımlarım yüzünden Çorlu Başsavcılığı ifadeye çağırıyor beni! Vaz mı geçeceğim bu gösterdiğiniz sopa ile!? Ayıp!!!!”

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, Emniyet Müdürlüğü’nden arandığını ve ifade vermeye çağrıldığını belirten Mısra Öz Sel şehir dışında olduğu için Cuma günü ifade vereceğini söyledi.

Mısra Öz Sel, “İfade vermek benim için sorun değil. Beni içeriye de atabilirler. Ben oğlumun gittiği günden beri zindanda yaşıyorum. Ben söylediğim tüm sözlerin arkasında duruyorum. Adil bir şekilde yargıyı uygulamalarını istiyorum. Başka hiçbir şey istemiyorum” dedi ve davanın peşini bırakmayacağını vurguladı.

Çorlu tren katliamı davası hakkında

25 kişinin yaşamını yitirdiği katliam ilişkin açılan dava Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor.

Davada, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) dört çalışan “Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla 2 yıldan 15’er yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Davanınnın 10 Aralık 2019 tarihinde yapılan dördüncü duruşmasında sanıkların tutuklanması yönündeki talep reddedilmişti.

Bir sonraki duruşma 21 Nisan 2020 tarihinde yapılacak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler