Çocuklarını sadece kola ve kekle besleyen şiddetçi baba tutuklandı

Fransa'da tüm sosyal yardımı alkole harcayan ve biri üç, diğeri dört yaşındaki iki oğlunun gerekli barınma ve sağlık koşullarını sağlamayan şiddetçi baba hapse atıldı.

Çocuklarını sadece kola ve kekle besleyen şiddetçi baba tutuklandı

Fransa'nın Limoges Mahkemesi, ismi açıklanmayan Fransız babayı 2016-2018 yılları arasında babalık görevlerini yerine getirmediği için 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Savcılar, alkolik babanın çocuklarına ve eşine şiddet uyguladığını kaydetti. Sadece kola ve kekle beslenen büyük çocuğun yedi dişinin çürüdüğü, küçük erkek çocuğun ise yaşadıklarından kaynaklı konuşamadığı belirtildi. Her iki çocuk da sağlıklı bir şekilde beslendikleri koruyucu ailelerin yanına yerleştirildi.

Buzdolabı, yorgan yok, sadece kek ve kola

Yardım kuruluşu France Victimes 87'nin temsilcisi Carole Papon "Ailenin yiyecek hiçbir şeyi olmadığını ve içecek olarak sadece kola bulunduğunu" anlattı. Papon şiddetçi babanın "okuma-yazma bilmediğini, sayı sayamadığını, durumun ciddiyetinin farkında olmadığını ve aldığı sosyal yardım ödemelerinin tümünü alkole harcadığını" söyledi.

Savcı Yardımcısı Bruno Robinet de "Evde buzdolabı yoktu, çocuklar çarşafsız ve yorgansız bir şiltede yatıyordu. Babaları çocuklara sadece kek ve kola veriyordu" dedi. 

AFP, Reuters, Artı Gerçek

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler