Çocuklarını gösterme bahanesiyle götürdüğü kadını katletti

Boşanma aşamasında olduğu Derya Aslan'ı 'çocuklarını gösterme' bahanesiyle ailesinin evinden götüren Sami Aslan isimli erkek, Büyükçekmece'de Derya Aslan'ı katlederek olay yerinden kaçtı.

Çocuklarını gösterme bahanesiyle götürdüğü kadını katletti

 

Büyükçekmece'de 15 yıldır evli olduğu Derya Aslan'ı katleden Sami Aslan isimli erkek kayıplara karıştı. Genç kadının ablası, "Daha öldüreceğim 2 kişi var' diye bizi tehdit ediyor" dedi.

33 yaşındaki Derya Aslan, evliliği boyunca şiddet gördüğü Sami Aslan'dan boşanmak istediği için 2 ay önce ailesinin yanına taşındı. Otomobiliyle dün akşam eve gelen Sami Aslan, barışmak istediğini söyledi. Derya Aslan çocuklarını görmek için Sami Aslan ile birlikte evden ayrıldı. Sami Aslan isimli erkek Büyükçekmece'de boş bir araziye götürdüğü Derya Aslan'ı burada başından vurarak öldürdü ve olay yerinden kaçtı.

 

20 dakika sonra aradı

Birgün'ün haberine göre: Sami Aslan daha sonra kadının ağabeyini arayarak "Gelin cesedinizi alın" dedi. Büyük şok yaşayan aile durumu polise haber verdi. Polis ekipleri Derya Aslan'ın bulunduğu noktaya giderek incelemelerde bulundu.

 

'Suçu kadın olmak mı?'

Katilin yakalanmasını isteyen abla Gülten Kavaklı, "Öldürmeye değer miydi? Daha 33 yaşında, bunu hangi ülke hangi millet kabul ediyor. Bütün dünyaya soruyorum. Suçu kadın olmak mı suçu anne olmak mı? Ölümü mü hak ediyor" diye konuştu. Abla Kavaklı, "Kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. Evrak eksikliğinden dava başlamadı. Kardeşimi aradı 3 gün boyunca 'çocuklar için barışalım' dedi. Ailesi de izin verdi. Buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. Ağabeyimi aradı dedi ki "Gelin cesedinizi alın". Kadın cinayetleri artık yeter. Kaçtı. 'Daha öldüreceğim 2 kişi var' diye bizi tehdit ediyor. Çocukların haberi yok" diye konuştu.

 

'Çocukları için gitti ölüm haberi geldi'

Genç kadının annesi Müşerref Akın ise "15 senedir bu derdi çekiyoruz. Çocuklarımı tehdit ediyordu. Perişan olduk. Çocukların hatırı için 'gideyim' dedi. Giydirdim güzelce eline verdim. Çocukları için gitti ölüm haberi geldi. 'Bir defa çocuklarıma sarılayım' dedi. 'Bir gece çocuklarımın yanında kalayım o bana yeter' dedi" diye konuştu .

Polis kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler