CNN Türk’ten HDP’ye sansür: ‘Kürkçü'nün açıklamalarını sosyal medyadan okumuşsunuzdur’

CNN Türk, 15 Temmuz gecesiyle ilgili açıklama yapan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün sözlerine sansür uyguladı. Sunucu Ahu Özyurt, ‘Kürkçü’nün açıklamaları vardı. Dün izlemişsinizdir, sosyal medyadan okumuşsunuzdur’ dedi.

CNN Türk’ten HDP’ye sansür: ‘Kürkçü'nün açıklamalarını sosyal medyadan okumuşsunuzdur’

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “Darbecilerle görüştü. Bilseydim Yenikapı’ya çağırmazdım” iddialarını ekrana taşırken bir kez daha habercilik ilkelerini yok saydı. 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ile aynı uçakta olduğu ortaya çıkan Bakan Hayati Yazıcı’nın sözlerini ekrana taşıyan CNN Türk, bu konuda açıklamada bulunan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün konu ile ilgili sözlerine yer vermedi.

Haberi sunan Ahu Özyurt, haberin sonunda “Ertuğrul Kürkçü’nün de konu ile ilgili açıklamaları vardı. Dün izlemişsinizdir, sosyal medyadan okumuşsunuzdur” diyerek açıklamaları veremedi.

Haberde, Hayati Yazıcı Kılıçdaroğlu’yu suçlamıyor ancak havalimanından erken ayrıldığı imasında bulunuyor. Oysa Ertuğrul Kürkçü, o gece havalimanı ve çevresinde darbecilerin olmadığını açıkça anlatmıştı. Ve “15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ile aynı uçaktaydım, civarda üzerine çıkılacak tank yoktu. Üstüne çıkılacak tank olmadığı için olsa gerek Hayati Yazıcı’nın direnişini göremedim” demişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler