CNN Türk, Ferhat Boratav ve Şirin Payzın'ın görevlerine son verdi

CNN Türk, kanalın ilk ve Türkiye’nin en uzun süreli yayın yönetmeni Ferhat Boratav ile 17 yıldır kanalda bulunan Şirin Payzın’ın işine son verdi.

CNN Türk, Ferhat Boratav ve Şirin Payzın'ın görevlerine son verdi

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e satılmasının ardından başlayan işten çıkarma ve istifalar dalgasına iki isim daha eklendi.

CNN Türk, 1999 yılından bu yana kanalda görev yapan ve son 9 yıldır “Ne Oluyor?” programını sunan Şirin Payzın’ın görevine son verdi.

Payzın, gelişmeyi Twitter hesabından “17 senelik birliktelik bugün resmi olarak bitti. CNN Türk ile yollarımızı ayırdık” diye duyurdu. 17 yıl boyunca yaptıklarından söz eden Payzın, “Şimdi yeni bir sayfa… Çok yakında yeniden buluşmak üzere” diye ekledi.

CNN Türk’ün görevine son verdiği bir diğer isim de 19 yıldır kanalda farklı görevler üstlenen ancak 11 aydır izne çıkarılmış durumda olan Ferhat Boratav oldu. Boratav’a sözleşmesinin feshedildiği grubun insan kaynaklarından duyuruldu. Çıkarma işlemi ise gün içinde tamamlandı.

Geçmişte Show TV ve ATV Haber Müdürlüğü yapan Boratav, 19 yıl önce CNN Türk kurulurken Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiş ve egemen medyada bir kanalda en uzun süre bu görevi sürdüren isim olmuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler