Cizrespor: Hakemlerin ırkçı tutumu karşısında ligden çekiliyoruz

Cizrespor, TFF ve MHK'ya karşı gücümüzün yetmediğini kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı tutumu karşısında ligden çekileceğini açıkladı.

Cizrespor: Hakemlerin ırkçı tutumu karşısında ligden çekiliyoruz

3. Lig 2. Grupta mücadele eden Cizrespor resmî sosyal medya hesabından, TFF ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) karşı güçlerinin yetmediğini belirtip, kendi sahaları ve deplasmanlarda görmüş oldukları adaletsizliği belirterek ligden çekileceğini duyurdu.

Cizrespor'dan yapılan açıklama şöyle:
"TFF ve MHK'nin hukuksuzluklarına karşı gücümüz yetmiyor. Kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı ve milliyetçilik tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç'in kararıyla takımımız Cizrespor'u ligden çekiyoruz."

Cizrespor Başkanı Maruf Sefinç, Ağrı maçı başta olmak üzere bundan önceki maçlarda da haksızlığa uğradıklarını ifade ederek, teknik heyet ve futbolcularla birlikte bir basın açıklaması yaparak takımı çekme kararı aldıklarını belirtti. Sefinç, şöyle konuştu:

Maruf Sefinç: Doğu bölgesinde futbolun bitmesini mi istiyorlar?

“Biz bugün Ağrı müsabakası ile beraber devrenin 3’üncü haftasından bir maç oynadık. Maalesef burada güzel şeyler yaşanmadı. Geçen haftalarda Esenler Erok maçında yine hakem hataları, yine net penaltımız verilmedi. Önceki hafta Kocaeli ile oynadığımız maçta sahada iki top olmasına rağmen hakemin devam ettirmesi ve gol gelmesi. Yine bu hafta Ağrı maçında hakemin net penaltımızı vermemesi. Bizim kulübümüzün ve sporcularımızın hakkının bu kadar yenilmemesi lazım. Doğudaki takımlar play off potasına girdiği zaman ve şampiyonluk mücadelesi verdiği zaman maalesef büyük bir haksızlığa uğruyor. MHK kurulu hangi niyetle, bunu bireysel mi yapıyorlar, kurumsal mı yapıyorlar. Doğu bölgesinde futbolun bitmesini mi istiyorlar, bunun çelişkisini yaşıyoruz. Bu hukuksuzluk, bu adaletsizlik bu şekilde devam ediyorsa ben burada Cizrespor yönetim kurulu başkanı olarak takımımı bu saatten sonra ligden çekiyorum. Pazartesi günü resmi başvurumu da yapacağım.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler