Cizre'deki başka bir bodrumda 9 kişi yanarak can verdi

Cizre'de vahşet bodurumuyla aynı mahallede olan ve 37 kişinin mahsur kaldığı bir bina daha ortaya çıktı. Sabah saatlerinde alınan bilgilere göre binada yangın çıkması sonucu 9 kişi yanarak can verdi.25 kişinin ise ağır yanıklarla binada bekletildiği öğrenildi.

Cizre'deki başka bir bodrumda 9 kişi yanarak can verdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde  aralarında yaralıların da bulunduğu 37 kişi bir binada mahsur kaldı. Yoğun top atışları nedeniyle çıkan yangından 9 kişi yanarak can verdi. Katliama ilişkin bilgi veren ve binada bulunan Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, dünden bu yana aralarında ağır yaralıların da bulunduğu 37 kişi ile birlikte bulundukları bodrumun üst katlarının yoğun top atışları nedeniyle yandığını ve bodruma isabet eden topun açtığı delikten yangının bodrumun bir odasına da sıçradığını ve bu odada kalan durumları ağır 9 yaralının yanarak can verdiğini söyledi.

Bodrumda yangının son bulduğunu fakat binanın 3 ve 4’üncü katında hala dumanların yükseldiğini belirten Tunç, “Diğer 28’i yaşıyor ama aralarında yananlar da var. Bu şartlar altında bir gün daha yaşayamazlar. Diş macunu vardı onları sürdük yaralarına. Yukarı yanarken havan topunu delik açması ile içeri yangın sıçradı. Ve bir odada bulunan 9 ağır yaralı yandı. 4-5 damacana vardı. Arkadaşlarımızın üstüne döktük. Bodrum katı iki daireden oluşuyor. Biz diğer daireye geçtik. Havan topu atışları devam ediyor. Evin önünde zırhlı araçlar dolaşıyor. Bu zamandan sonra yaşamımızı yitirirsek infazdır” dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler