Cizre ve Silopi kayyumunun borçları binaya asıldı

Silopi ve Cizre’de kayyum döneminden kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartlar belediye binasına asıldı.

Cizre ve Silopi kayyumunun borçları binaya asıldı

Şırnak’ın Silopi Belediyesi’ni 73,1’lik oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eşbaşkanları Süleyman Şavluk ve Adalet Fidan, kasasında 11 milyon TL olan belediyenin kayyum tarafından 133 milyon 453 bin TL borçlandırıldığını ve 19 bin metrekarelik alan ile Kadın Dayanışma Merkezi’nin bedelsiz bir şekilde bazı kurumlara devredildiğini açıklamıştı.

‘İcraatları da paylaşacağız’

Kayyum döneminde yapılan tahribata ilişkin çalışmalarını sürdüren eşbaşkanlar, devredilen taşınmazlar ve borçların listesinin yer aldığı afişleri belediye binasına astı. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Fidan, “Bugün astığımız borçlar gibi yarın yaptığımız icraatları halkımızla paylaşacağız” dedi.

Söz konusu borç listesi ve devredilen taşınmazların listesinin bugün kentte bulunan billboardlara asılacağı aktarıldı.

Cizre’de kayyum yönetimindeki belediyeyi rekor bir oy oranıyla kazanan HDP eşbaşkanları Mehmet Zırığ ve Berivan Kutlu da belediyenin borçları ve devredilen taşınmazlarının listesinin yer aldığı afişleri belediye binasına astı.

Afişlerde, kayyum döneminden kalan 220 milyon 793 bin TL borcun ayrıntılarına yer verildi.

Ayrıca, aralarında belediye hizmet binasının da olduğu 10 adet bina, 2 park ve 2 yolun hangi kurumlara devredildiği bilgisi paylaşıldı.

(Yeni Yaşam)

Son Haberler

Popüler Haberler