Cizre Belediyesine de kayyum atandı

Cizre Belediyesine kayyum atandı. 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana HDP yönetimindeki 13 belediyeye kayyum atanmış oldu.

Cizre Belediyesine de kayyum atandı

HDP'li Cizre Belediyesine kayyum atandı. Belediye Eş Başkanı Mehmet Zırığ, kayyum atamasını doğruladı. Böylece HDP’nin 3'ü büyükşehir olmak üzere toplam 13 belediyesine kayyum atanmış oldu.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Şırnak'ın Cizre Belediyesine kayyum atandı. Edinilen bilgilere göre, sabah erken saatlerde polisler kayyum atandığına dair tebligatı vermek üzere Cizre Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Zırığ'ın ikametgahına gitti. Bir grup polis ise, belediye araç istasyonuna gidip, çöp araçlarının çıkışına izin vermedi. Dışarıdaki araçların ise istasyona geri getirilmesini istedi.

MA'nın görüştüğü Belediye Eş Başkan Mehmet Zırığ, kayyum atamasını doğruladı. Zırığ, kendisi evde bulunmadığından kaynaklı tebligatın muhtara verildiğini belirtti.

Kayyum ataması ile birlikte Belediye Hizmet Binası'na giden tüm yollar polis barikatlarıyla kapatıldı.

13 belediyeye kayyum atandı

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyeleri ile Erzurum’un Karıyazı ve Diyarbakır’ın Kulp ilçe belediyelerine 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kayyum atanmıştı.

18 Ekim’de de Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin; 22 Ekim’de ise Diyarbakır’daki Kayapınar, Bismil, Kocaköy ile Van’daki Erciş belediyelerine kayyum atanmıştı.

Son olarak Cizre Belediyesine kayyum atanmasıyla beraber HDP’nin 3'ü büyükşehir olmak üzere toplam 13 belediyesine kayyum atanmış oldu.

Etiketler: Cizre, belediye, kayyum, HDP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler