Cinsiyetçi ifadeleriyle tepki çeken Melih Şendil, emekliliğini istedi

beIN Sports'taki canlı yayında "Kadınlar futbolda olmamalı" diyerek büyük tepki çeken spiker Melih Şendil, şirketten ayrıldığını açıkladı.

Cinsiyetçi ifadeleriyle tepki çeken Melih Şendil, emekliliğini istedi

 

“Kadınlar futbolda olmamalı” ifadeleriyle büyük tepki çeken Melih Şendil, beIN Sports’tan ayrıldı.

Şendil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Emekliliğimi istedim 24 yılımı verdiğim şirketimden, karşılıklı sevgi ve saygı anlayışıyla. Hakkınızı helal dedin” açıklamasını yaptı.

Ne olmuştu?

Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City-Real Madrid maçı sonrasında İspanyol ekibinin giydiği pembe forma üzerine yorumlarda bulunan spiker Melih Şendil, “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu” ifadelerini kullanmıştı.

“Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topu tutarlar ama önemli değil. Alışığız” diyen Şendil, “Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” diye konuştu.

İfadeleri nedeniyle tepki toplayan Şendil, aldığı tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, başta kadınlardan olmak üzere tüm izleyicilerden özür diledi.

Şendil yaptığı paylaşımda, “Cinsiyet ayrımcılığına her zaman kati bir şekilde karşı çıkan beIN SPORTS ailesinin yani sıra, başta tüm kadınlardan ve izleyicilerimizden dün akşamki “Mac Sonu ” programında yaptığım niyetimi asan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim” demişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler