Cinsel istismarla suçlanan imamın tahliyesine tepki: Adalet istiyorum

Adana'da 15 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiği ileri sürülen imam tahliye edildi. Karara tepki gösteren E.S 'Adalet istiyorum' dedi.

Cinsel istismarla suçlanan imamın tahliyesine tepki: Adalet istiyorum

Adana'da camide, Kuran eğitimi verdiği 15 yaşındaki E.S. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarıyla tutuklu yargılanan imam M.D. (56) tahliye edildi. E.S., "Çocukluğumu gençliğimi mahvetti. Geleceğimi de mahvetsin istemiyorum" diyerek karara tepki gösterdi.

E.S., 2017 tarihinde okulun rehberlik öğretmenine 12 yaşındayken Adana'daki bir camide Kuran eğitimi veren imam M.D.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. İddia üzerine imam M.D. tutuklanıp, hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında iddianame hazırlandı.

DHA'nın aktardığına göre Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamede, E.S'nin yaşadığı cinsel istismar yer alırken, imam M.D.'nin istismarı anlatmaması için E.S'yi tehdit ettiği de belirtildi. Adli Tıp raporunda istismar bulgularının yer almasına rağmen 8 ay sonra mahkeme heyeti, M.D'nin tahliyesine karar verdi.

'Adalet istiyorum'

İstismara uğradığını belirten E.S. ile annesi A.S., tahliye kararına tepki gösterdi. E.S "Çocukluğumu, gençliğimi mahvetti bu adam, artık geleceğimi de mahvetsin istemiyorum. Ülkenin üst düzey yöneticileri yargı sürecini hızlandırsın. Yargının isabetsiz kararlarını istemiyorum. Okulumda derslerim düştü, psikolojim bozuldu. Ben sadece adalet istiyorum." dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler