Çiftlik Bank CEO'sunun eşi teslim oldu: Cemal Çolak Uruguay vatandaşı oldu, orada inşaat işine girdi

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın eşi teslim oldu, yönetim kurulu üyelerinden Cemal Çolak ise gözaltına alındı.Aydın'ın yurtdışına kaçırdığı paralarda Uguray vatandaşlığı alarak Urguay ve Arjantin'de inşaat işine girdiği de belirtildi.

Çiftlik Bank CEO'sunun eşi teslim oldu: Cemal Çolak Uruguay vatandaşı oldu, orada inşaat işine girdi

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Çiftlik Bank'ın yönetim kurulu üyelerinden Cemal Çolak'ın (35) İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan ikametine operasyon düzenlenerek gözaltına alındı.

'Bilgim dışında müdür yapıldım'

Gözaltına alınan yönetim kurulu üyesi Çolak, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Buradaki ifadesinde, kendisinin güvenlik görevlisi olduğunu ve daha sonrasında ise bilgisi dışında şirket müdürü yapıldığını söyledi. Çiftlik Bank ile yaşanan sıkıntılar sonrasında durumdan şüphelenerek müdürlükten istifa ettiğini de ifade eden Çolak, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde, Sakarya'nın Taraklı ilçesindeki, Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisinde, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ile arama yapılarak, evraklara el konulmuştu.

Çiftlik Bank sahibinin eşi teslim oldu

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında kayıplara karışan şirket sahibi Mehmet Aydın'ın, 20 yaşındaki eşi Sıla Soysal Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek teslim oldu.Çiftlik Bank CEO'su Aydın ile birlikte şirket yönetiminde ismi geçen Soysal'ın da avukatı ile birlikte Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına giderek teslim olduğu öğrenildi.

Aydın’la bir yıl önce evlenen Sıla Soysal’ın ‘anlaşmalı boşanma’niyeti olduğunu, ancak Aydın’a ulaşamadıklarını aktaran avukat çiftin henüz resmi olarak boşanamadıklarını aktardı. Aydın'ın yurtdışına kaçırdığı paralarda Uguray vatandaşlığı alarak Urguay ve Arjantin'de inşaat işine girdiği de belirtildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler