CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

CHP Meclis Grubu, Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce'yi belirledi. İnce ilk açıklamasında "Her şey daha güzel olacak" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP’nin adayı belli oldu. CHP Meclis Grubu, cumhurbaşkanı adayı olarak Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi belirledi.

İnce’nin aday olduğu biraz sonra resmen açıklanacak.

Bu sabsah Twitter’dan “Biz hazırız” diyerek ailesiyle birlikte bir fotoğraf paylaşan Muharrem İnce, adaylığının açıklanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada “Her şey daha güzel olacak” dedi.

Muharrem İnce kimdir?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964’de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir.

İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu. Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM’deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir. 2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı bir kitap yazmıştır.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler