CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararına HDP’den destek

Cumhuriyet Halk Partisi'nin CNN Türk televizyon kanalını boykot kararının yankıları sürerken CHP'nin boykot kararına muhalefetteki Halkların Demokrasi Partisi'nden (HDP) destek geldi.

CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararına HDP’den destek

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış, "CNN Türk’ü boykot kararı doğru bir karardır ve biz bu kararı parti olarak sonuna kadar destekliyoruz. Karar doğrudur ama geç kalınmıştır. Geç kalınmışlığı nedeniyle bazı kötülüklerin önüne geçememiş olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim” diye konuştu.

CNN Türk ve ona benzer medya kuruluşlarının çoktan medya olmaktan çıktıklarını savunan Barış, eleştirilerini "Tek işlevleri propoganda, ajitasyon ve algı oluşturmaktır. Erdoğan’a bağlı, AKP’ye bağlı reklam ajansları gibi çalışıyorlar. Halkımızın o ekranlardan alacakları herhangi bir şey kalmamıştır” şeklinde sürdürdü.

Ahmet Şık: Sadece CNN Türk ile kalmamalı

Ahmet Şık, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede CHP'li Tuncay Özkan'ın "CHP’li hiç kimse, hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak ve tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Zararlarından korunmak için, CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz" açıklamasını da alıntılayarak "Sadece CNN Türk ile kalmamalı" diyerek CHP'nin boykot kararını destekledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler