CHP'li Yarkadaş hakim-savcı atanan AKP'lileri açıkladı: 113 kişilik liste

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Adalet Bakanlığı tarafından hakim ve savcılığa kabul edilen 1236 avukat arasında AKP’de aktif görev yapmış çok sayıda ismin bulunduğunu belirterek 113 kişilik bir liste açıkladı.

CHP'li Yarkadaş hakim-savcı atanan AKP'lileri açıkladı: 113 kişilik liste

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda avukatlıktan mesleğe kabul edilen 1236 yeni hakim ve savcının atama kuraları çekilmişti.

Muhalefet törenin sarayda yapılmasını ve Erdoğan’ın alkışlanmasını eleştirirken CHP’li Yarkadaş şu iddiada bulundu: “AKP’li birçok avukat, hakim ya da savcı olabilmek için gereken 70 puana ulaşamıyordu. Bu yözden puan sınırı düşürüldü. Sınavda 92 alanlar bile mülakatta elendi. 60 – 65 alanlar ise 45 saniye süren mülakatları kazandı. Referansı AKP olanlar atandı.”

AKP il ilçe başkanları ile kadın kolları yöneticisi avukatların hakim ve savcı olarak atanmasının kabul edilemeyeceğini beliren Yarkadaş,“Yapılan HSK üyelerinin içine siniyor mu?” diye sordu.

Yarkadaş yeni hakim-savcılar arasında bulunan ve AKP’de aktif görev almış çok sayıda ismin bulunduğu bir liste açıkladı.

Liste şöyle:

(Duvar)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler