CHP'li Eren Erdem: Süleyman Soylu'nun oğlunun korumaları polise silah çekti

CHP'li vekil Eren Erdem, Süleyman Soylu ile ilgili yaptığı açıklamada, Soylu'nun oğlunun polise silah çektiği iddiasında bulundu.

CHP'li Eren Erdem: Süleyman Soylu'nun oğlunun korumaları polise silah çekti

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP’nin başına geçmek için riskli işlere girdiğini ve CHP’li belediyelere yönelik operasyonunda bunun bir parçası olduğunu söyledi. Erdem, Erdoğan’ın da bu durumdan haberi olduğunu ve Soylu’nun oğlunun aracının polis tarafından çevrilerek “uyarıldığını” savundu.

‘Tehlikeli bir adım’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sen bittin” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP Genel Başkanı olma hayali olduğunu söyledi. Erdem, CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun da Soylu’nun AKP tabanına mesaj vermek ve infial yaratmak için atılmış tehlikeli bir adım olduğunu savundu.

‘Soylu, darbe girişiminin içindeydi’

Cumhuriyet’in haberine göre, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün programında Soylu’ya ilişkin çarpıcı iddialar ortaya atan Eren Erdem Soylu’nun AKP Genel Başkanı Erdoğan’a darbe girişimi içinde olduğunu öne sürdü.

‘AK Parti’de bana sormadan hiçbir şey yapılmaz’

Süleyman Soylu’nun Avrupa’da bir toplantıda “AK Parti’de bana sormadan hiçbir şey yapılamaz ben artık AK Parti’nin ikinci adamıyım dediğini”, saray medyasının patronlarından birinin de “Bir Erdoğan gider bir Süleyman gelir” dediğini iddia eden Erdem, Erdoğan’ın durumun farkında olduğunu belirtti.

‘Oğlunun korumaları polise silah çekti’

Süleyman Soylu’nun oğlunun kısa bir süre önce İstanbul Ataköy’de aracının polisler tarafından çevrildiğini, Soylu’nun oğlunun korumları ile polislerin karşılıklı silah çektiklerini iddia eden Eren Erdem, Soylu’nun Emniyet Müdürü’nü aradığını ancak Emniyet Müdürü’nün telefona çıkmadığını öne sürerek, “Erdoğan durumun farkında bu da sanırım Erdoğan’ın Soylu’ya cevabı” yorumunda bulundu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler