CHP'li Ağbaba: 28 Mart'ta Koronavirüs sebebiyle vefat sayısı 16 denildi ama sadece İstanbul'da 20 ölüm var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 28 Mart'ta koronavirüs sebebiyle vefat edenlerin sayısını 16 olarak açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, e-devlet vefat sisteminde koronavirüs nedeniyle sadece İstanbul'da 20 kişinin öldüğünü söyledi. Ağbaba’nın açıklamasından sonra e-devlet sistemindeki vefat bölümü kapatıldı.

CHP'li Ağbaba: 28 Mart'ta Koronavirüs sebebiyle vefat sayısı 16 denildi ama sadece İstanbul'da 20 ölüm var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 28 Mart'ta yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 16 olarak açıklamasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, e-devlette söz virüs nedeniyle sadece İstanbul'da 20 kişinin öldüğünü söyledi. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 20 kişi hayatını kaybetti. Bu isimler e-devlette var. Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama '81 ilde toplam 16 kişi öldü' deniliyor. Bu bir skandaldır!" ifadesini kullandı ve Sağlık Bakanı Koca'ya "Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?" ifadelerini kullandı. 

Paylaşımının ardından e-devlette cenaze bilgileri sistemine girişin yasaklandığını kaydeden Ağbaba, "Attığımız ilk tweetin hemen ardından e-devlette cenaze bilgileri sistemine giriş yasaklandı. En başından beri ısrarla altını çizdiğimiz ŞEFFAFLIK, artık maalesef bitip tükenmiştir. Sağlık Bakanlığı, sistem kilitlemeyle uğraşacağına kamuoyuna GERÇEK bilgileri derhal açıklamalıdır!" ifadelerini kullandı.

 

Yk9H6T

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler