CHP’de liste dışı kalan Eren Erdem'e FETÖ suçlamasıyla yurtdışı yasağı

Milletvekili aday listesine giremeyen CHP milletvekili Eren Erdem, eşi ve çocuğu ile birlikte bu sabah Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'ya gitmek isterken, hakkında konulan yurtdışı yasağı nedeniyle havalimanından geri çevrildi ve pasaportuna el konuldu.

CHP’de liste dışı kalan Eren Erdem'e FETÖ suçlamasıyla yurtdışı yasağı

CHP milletvekili Eren Erdem, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında konulan yurtdışı çıkış yasağına dayanılarak havalimanından geri çevrildi ve Almanya'ya gidemedi. Pasaportuna el konulan Erdem'in çocukları ve eşi Almanya'ya gitti.

Eren Erdem hakkında FETÖ'ye yardım ettiği iddiası ile 22 yıl hapis cezası istemi ile hazırlanan iddianame bugün mahkeme tarafından kabul edildi.

‘Genel Merkez bunun böyle olacağını biliyordu’

Eren Erdem, hakkında alınan karar ile ilgili cumhuriyet.com.tr'ye konuştu. Erdem, "Zaten Almanya'da evim var. 15-20 günde bir Almanya'ya gidip geliyorum. Bu ziyaret de PM toplantısından önce planlanmış bir ziyaretti. Seçim kampanyalarına başlamadan önce Almanya'daki işlerimizi halletmek için eşimle beraber planlamıştık. Ancak havalimanında yurtdışına çıkış yasağı tarafıma tebliğ edildi. Listede adım olmayınca bu karar alındı. Genel Merkez bunun böyle olacağını biliyordu" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında çıkan haberlerle ilgili tweet attı.

Erdem, "Sanırım yine ortalık şenlenmiş. Hakkımda yurtdışına çıkış yasağı koymuşlar. Bunu, evvelce planladığımız rutin bir seyahate çıkarken öğrendik. Yine havuz başlamış karalamalara. Sorun yok. Ben alıştım. Siz de alışın... Benim pasaportumda tonlarca giriş çıkış mührü vardır. Ben 3 yıldır yargılanıyorum. Bu davalar yeni değil. Dokunulmazlığı kalkan herkes cezaevine girebilir. Yapılmak istenen; algı operasyonudur. Kişilik suikastidir.

‘Medya bu tweetlerimi de haber yapsın’

Medya bu tweetlerimi de haber yapsın. Bu ülkede birini karalamak kolaydır. Yurtdışına çıkış yasağı ilk defa konmuyor bana. Daha önce de oldu. O zaman da “kaçıyor” demişlerdi. Bu ülkede daha faşizmi yeneceğiz, nereye? Bir rutin ve planlı seyahat ile öğrendiğim yurtdışına çıkış yasağı üzerinden yürütülen tezviratla da hukuk önünde hesaplaşacağımı kamuoyuna bildiririm" şeklinde açıklama yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler