CHP: Saray menşeli operasyonun amacı kumpas kurmak

CHP Sözcüsü Faik Öztrak 'Saray'daki CHP'li' iddiasını ortaya atan kişinin Talat Atilla olduğunun açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Öztrak, ''Saray menşeli bir operasyonun amacı gayet açıktır. CHP’ye kumpas kurmaktır.'' dedi.

CHP: Saray menşeli operasyonun amacı kumpas kurmak

"Saray menşeli operasyonun amacı CHP'ye kumpas kurmaktır" diyen Öztrak'ın açıklaması şöyle:

"Şimdi Genel Başkanımız "Kim yaptı bunu açıkla" diyor. Bu bilgiyi veren yazarın ifadesiyle bir saray görevlisi saray sosyetesine mensup biri. Dolayısıyla doğruysa eğer bu bilgiyi verenin kim olduğunu açıklamak Sayın Erdoğan’ın görevi. Onu diyor Genel Başkanımız da diyor ki "açıkla". O da cevap veriyor "Sen açıkla" diyor. Neyi açıklayacak sayın genel başkanımız neyi açıklayacak. Ve diyor ki "Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum" yani Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığını kumar masasında pey olarak sürecek gözü dönmüş durumda. Peki bu kadar kızgınlığın sebebi ne çünkü oyun bozuldu. Milletin yoksulluğun milletin işsizliğinin üstünü örtmeleri lazım.  Ben buradan şunu söyleyeyim açıklayamazsan bu iş için Cumhurbaşkanlığını ortaya koymak bu iş biraz fazla gelir. Onu tank palet fabrikasına sakla. Tank palet fabrikasıyla ilgili sorduğumuz soruların açıklanmasına sakla. Genel başkanlık yeter burada sen de kendi genel başkanlığını koy eğer açıklayamıyorsan.

Saray menşeli bir operasyonun amacı gayet açıktır. CHP’ye kumpas kurmaktır. 

CHP'ye karşı düzenlenen bu kumpasın düğümünün çözülmesi için yapılacaklar bellidir. Rahmi Turan kaynağını açıklamıştır. Şimdi, bu isim de bu bilgiyi nereden aldığını açıklamalıdır.

Saray memurlarının operasyonuyla CHP'yi dizayn etmek kimsenin haddi değildir. CHP'yi dizayn edecek tek bir güç vardır; o da üyelerimizin seçtiği Kurultay delegeleri ve milletimizdir.

Partimiz kararlı ikitdar yürüyüşünü sürdürecektir."

Muharrem İnce: Köyümdeki evimde açıklama yapacağım

Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li olduğu iddia edilen Muharrem İnce’den ise yeni bir açıklama geldi.

Sosyal medyadan açıklama yapan İnce şunları kaydetti:

“24 Kasım 2019 Pazar günü saat 13.00’de Yalova Merkez Elmalık Köyündeki evimde sürece ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek için isteyen gazetecinin istediği soruyu sorabileceği basın toplantısı düzenleyeceğim.“

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan, Saray’da güvenilir olduğu bir ismin kendisine CHP'li bir vekilin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan'ın da söz konusu isme CHP'nin başına geçmesi için yardımcı olmaya hazır olduğunu söylediğini iddia etti. İddianın gündeme oturmasının ardından aralarında Muharrem İnce ve parti üyesi olmayan Metin Feyzioğlu ve Mustafa Sarıgül gibi isimler kulislerde dillendirilmeye başlandı. İsimlerin şekillenmesinin ardından Muharrem İnce jet hızıyla açıklama yaparak iddiaları yalanlamıştı. Kamuoyu ve siyasetten ismin kim olduğunun açıklanmasına yönelik gelen baskı ve çağrılar üzerine Sözcü yazarı Rahmi Turan dün söz konusu kişinin Muharrem İnce olduğunu duyurdu. İnce ikinci bir açıklama yaparak “Kanıtlasınlar, kendimi Taksim’de yakarım” ifadelerini kullandı.

Rahmi Turan bugün yaptığı açıklamada ise “Asla açıklamayacağım” dediği ve bilgiyi kendisine verdiği ismi de açıkladı.

Turan, Saray’a giden CHP’linin Muharrem İnce olduğu iddiasını kendisine gazeteci Talat Atilla’nın söylediğini duyurdu. Turan, “Gerek ilk yazımda gerekse dün geceki açıklamalarımda kaynağımı asla açıklamayacağımı söylemiştim. Açıkçası; açıklamayı da düşünmüyordum. Fakat bana ‘Muharrem İnce’ ismini veren kaynağımın, bugün bazı haber sitelerine yaptığı ‘Rahmi Turan’ın haber kaynağı ben değilim’ açıklamasını görünce o ismi açıklamaya karar verdim. Bana Muharrem İnce ismini veren kaynağım gazeteci Talat Atilla’dır“ açıklamasını yaptı.

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler