CHP Gökçek'in 'teröristler' anketi hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP, Melih Gökçek hakkında Twitter hesabından yaptığı seçim anketinde kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. CHP'li Muharrem Erkek, Gökçek'i ciddiye almadıklarını ancak yaptıklarının bir bedeli olması gerektiğini söyledi.

CHP Gökçek'in 'teröristler' anketi hakkında suç duyurusunda bulundu

 CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında Twitter’da yaptığı anket ve paylaşımlar nedeniyle suç duyurusunda bulundu Erkek,  “Terörist diyecek kadar alçalmanın hukuk karşısında bir bedeli olmalıdır” dedi.

‘Gülen'e düzmediği övgü kalmadı’

Gökçek, dün Twitter hesabı üzerinden yaptırdığı ankette ‘Cumhur İttifakı’na ‘FETÖ/Batı destekli teröristler’ seçeneğini koymuştu. Gökçek’e tepki gösteren CHP’li Erkek,şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Ankara’yı FETÖ’ye parsel parsel sattığı bizzat partilisi Bakan tarafından açıklanan, FETÖ lideri ‘Fethullah Gülen Hocaefendisine’ düzmediği övgü, yapmadığı savunma kalmayan, partilileri tarafından bu nedenlerle görevinden zorla istifa ettirildiği söylenen; Oslo, İmralı, Kandil arasında devlete postacılık yaptırılırken, bugün terörist denilenler dün Ankara’da kırmızı halılarla karşılanırken kendisini FETÖ’ye satan Melih Gökçek’i, yaptığı saray soytarılığı nedeniyle elbette ciddiye alacak değiliz. Ancak; Cumhur İttifakı haricinde herhangi bir siyasi partiye oy veren yurttaşlarımıza terörist diyecek kadar alçalmanın hukuk karşısında bir bedeli olmalıdır.”

Erkek, şöyle devam etti: “Kendisi hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 125. maddesi uyarınca hakaret ve 214. maddesi uyarınca suç işlemeye tahrik suçlarından suç duyurusunda bulunduk. Ve unutulmasın ki halkı bu denli ayrıştırana ‘bölücü’ denir. Bölücüsün Melih Gökçek! FETÖ ile ilişkisi bu denli açık olan birine terörist denir. Madem terörist arıyor, teröristsin Melih Gökçek!”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler