CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz: Kınamak yetmiyor, bu kararı tanımıyoruz!

CHP Geçlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine atanan kayyumlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım, kararı kınamanın yetmediğini ve kayyum kararını tanımadıklarını ifade etti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz: Kınamak yetmiyor, bu kararı tanımıyoruz!

31 Mart yerel seçimlerinde halkın oylarıyla seçilen Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasına biir tepki de CHP Gençlik Kolları'ndan geldi. Yapılan açıklamada "bu darbeyi kınamakla yetinmiyor; bu kararı tanımıyoruz" ifadelerine yer verildi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz'ın açıklaması şöyle; 

"31 Mart seçimlerine girmesinde hiçbir sakınca bulunmayan, ancak 4 ay sonunda bir anda 'terörize' edilen bu yönetimlerin, halkın iradesiyle seçildiğini iktidara bir kez daha hatırlatmak isteriz. Hepimizle eşit yurttaşlığa sahip olan Van, Diyarbakır ve Mardin halkının ve iradesinin daima yanında olacağız.

6 Mayıs'ta İstanbul'da yaptıkları sandık darbesinden ders çıkarmayan AKP iktidarı bilmelidir ki 23 Haziran için verdiğimiz mücadele yarım kalmamıştır.

İsraf yolsuzluk ve kent ihaneti üzerine kurulu kayyumculuk siyasetinin karşısında; barışın eşitliğin ve katılımcı yurttaşlığın kentlerini birlikte kuracağız.

Dayanışma ve kardeşlikle"

[Haber görseli]

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler