Cezaevindeki oğlundan 4 aydır haber alamıyor

Müslüm Karak, Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevinde hücrede tutulan oğlu İsmet Karak’tan 4 aydır haber alamıyor.

Cezaevindeki oğlundan 4 aydır haber alamıyor

Önce hücre cezası verilen ardından da telefon yasağı getirilen tutuklu İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, 6 aydır görmediği, yaklaşık 4 aydır da konuşamadığı oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirterek duyarlılık çağrısında bulundu.

Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevinde 18 Mart’tan bu yana hücrede tutulan İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, oğlunun sağlığından endişe duyduğunu söyleyerek, bir an önce koğuş arkadaşlarının yanına götürülmesini istedi.

2013 yılında gözaltına alınan ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan İsmet Karak’ın, 18 Mart’ta görüşüne gittiğini söyleyen baba Müslüm Karak, oğlunun hücre cezasına çarptırıldığını, bununla birlikte de son 4 aydır da telefon görüşmelerine yasak getirildiğini belirterek, oğlundan haber alamadığını söyledi.

İHD'ye seslendi

Oğlunun ayakta sayıma direndiği için hücre cezası aldığını ifade eden Karak, “İHD’ye sayısız başvurum oldu. Erzincan, Erzurum ve Urfa İHD’ye başvurdum” diyerek şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadığını söyledi. Karak, İHD başta olmak üzere insan hakları alanında çalışma yürüten sivil toplum örgütlerine duyarlılık çağrısında bulundu.

(MA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler