Cezaevinde ırkçı linç: 'Millet dağda öldüremiyor teröristi, biz buruda öldürdük'

Balıkesir’deki Kepsut Cezaevi’nde döverek öldürülen Ulaş Yurdakul’u koğuş temsilcisi Nihat Şen’le koğuştaki 7 adamı tarafından linç edildiği ortaya çıktı. Yurdakul’a saldıranlar arasında yer alan İbrahim Armağan, linci annesine telefon görüşmesinde anlattı.

Cezaevinde ırkçı linç: 'Millet dağda öldüremiyor teröristi, biz buruda öldürdük'

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre İstanbul’da karıştığı bir cinayetten dolayı mahkûm edilen 40 yaşındaki Ulaş Yurdakul, Balıkesir Kepsut Cezaevi’ne konuldu. Psikolojik sorunları olan Yurdakul, 14 Nisan 2016’da C3 koğuşuna yerleştirildi.

Odada değil merdiven altındaki boşlukta serilen yatakta yatmasına izin verilen Yurdakul, iddiaya göre koğuş temsilcisi Nihat Şen ve koğuştaki 7 adamı tarafından, altını ıslattığı gerekçesiyle defalarca dövüldü. Batman nüfusuna kayıtlı Yurdakul, 31 Aralık’ı 1 Ocak 2017’ye bağlayan yılbaşı gecesi dövülerek öldürüldü.

Sabah saatlerine kadar dayak attılar

O gece koğuşta bulunan Emre Ersoy ifadesinde, Nihat Şen ile Mehmet Alkan, İbrahim Armağan, Recep Okumuş, Serkan Evran, Bülent Kocaman, İdris Çakmak ve Murat Sevim’in saat 01.00 sıralarında Yurdakul’u dövmeye başladığını söyledi. Ersoy, saldırganların Yurdakul’u saat 04.00’e kadar dövdüklerini anlattı.

Ulaş Yurdakul, maruz kaldığı şiddet nedeniyle ertesi gün saat 13.00 sıralarında rahatsızlandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ses kaydı dava dosyaında

Ulaş Yurdakul’un ölümünden sonra keşif için gelen heyeti, koğuş temsilcisi Nihat Şen gezdirip bilgilendirdi. Cinayeti saldırganlardan Serkan Evran üstlendi. Soruşturma devam ederken saldırganlardan İbrahim Armağan’ın 3 Ocak 2017 tarihinde annesiyle yaptığı telefon görüşmesinin kaydı olayla ilgili davanın dosyasına girdi.

Ses kaydında yer alan ifadeler şöyle:

Armağan: Buradan bir tane de ölü çıktı, Allah razı olsun.
Anne: Kimlerden?
Armağan: Batmanlı (küfrediyor) biri öldü gitti. (Yine küfrediyor) teröristi…
Anne: Polis ne yapıyor? Armağan: (Küfrediyor) O da paket, o da var olayın içinde. Sekiz kişi varız. Serkan abi ‘Ben yaptım’ diyor. Serkan abim, Allah razı olsun, alıyor üstüne. Bakalım… Serkan abi yırttıracak bizi de biraz uğraştıracak bizi.
Anne: Olsun bakalım, sağlık olsun ama karışmayaydınız iyiydi oğlum be…
Armağan: Ya askere git, askere git dedin. Millet dağda öldüremiyor teröristi, biz buruda öldürdük işte, daha ne istiyon.
Anne: Yani… Armağan: Allahın teröristi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler