Ceylanpınar'a roket atıldı: 6 kişi yaralandı

Suriye'den dün akşam saatlerinde atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin Ceylanpınar ilçesinde bir evin damına isabet etmesi sonucu biri çocuk 6 kişi yaralandı.

Ceylanpınar'a roket atıldı: 6 kişi yaralandı

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesine Suriye’nin Hasake kentine bağlı Resulayn ilçesinden geldiği düşünülen 2 roket atıldı. Roketlerden birinin isabet ettiği evdeki biri çocuk 6 kişi yaralandı.

DHA'nın verdiği bilgiye göre olay, 23 Temmuz'da saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Suriye’nin Hasake kentine bağlı Resulayn ilçesinden Ceylanpınar’a doğru 2 roket atıldı. Saldırıda roketlerden biri ilçe merkezinde Turgut Özal Mahallesi’ndeki Atan ailesinin evine isabet etti. Roket isabet ettiği sırada evlerinin terasında oturan Yusuf Atan (38), Hatice Atan (31), E.A. (9) ile eve misafir olarak gelen İ.I. (17) ve Ali Işık (21) yaralandı.

AA ise 6 kişinin yaralı olduğunu aktardı.

'Tüp patladı zannettim'

Halil Çoban adlı yurttaş, AA muhabirine, roketin isabet ettiği eve yaklaşık 200 metre uzaklıkta oturduğunu söyledi. Çoban, "Büyük bir patlama sesi geldi. Evin içinde tüp patladı zannettim. Aradan 5 dakika geçmeden baktım polisler geldi, ambulanslar geldi." dedi.

Mustafa Diken de olayı tüp patlaması sandıklarını aktararak, "Sonra komşunun evinden sesler duyduk ve buraya koştuk. Bir geldik olanlar olmuş. Arkadaşların hepsi yerde yaralanmışlar. Çok büyük bir gürültüyle gelmiş damdan içeriye girmiş roket." ifadesini kullandı.

Öte yandan, olayda yaralanan 7 yaşındaki F.A., Ceylanpınar Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardında taburcu edildi. Diğer yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde sürüyor.

"Suriye tarafından roket atıldı"

Meydana gelen patlama ile ilgili Şanlıurfa Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "22 Temmuz 2019 (Bugün) saat 21.00 sularında Suriye tarafından atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin, İlimiz Ceylanpınar ilçesi Turgut Özal Mahallesindeki bir evin çatısına isabet etmesi sonucu; beş (5) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Olay yeri ve çevresi ile ilçe genelinde geniş güvenlik tedbirleri alınarak olaya ilişkin soruşturma başlatılmıştır" denildi.

(Evrensel)

 

Etiketler: Urfa, Ceylanpınar, roket, Suriye

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler