Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı: Bu sabah protesto eylemi var

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, Rektörlük tarafından görevden aldı. Prof. Duran, Fakülte’nin İstanbul Üniversitesi’nden ayrılmasına karşı bir tutum takınmıştı. Fakülte öğrencileri ve çalışanları bu sabah saat 8.30’da protesto eylemi için çağrı yaptı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı: Bu sabah protesto eylemi var

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran , YÖK’ün talimatıyla Rektörlük tarafından görevden aldı.

Prof. Duran, Fakülte’nin İstanbul Üniversitesi’nden ayrılmasına karşı çıkan öğrenci, öğretim üyesi ve çalışanların başlattığı kampanyaya destek veriyordu. Dün de Muharrem İnce’nin okula girmesine ve öğrencilerle buluşmasına izin vermişti.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden çağrı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri ve çalışanları ise Dekan Duran'a sahip çıkmak için bu sabah için okula çağrı yaptı. Yapılan çağrı şu şekilde:

Büyük Cerrahpaşa Ailesi!

Yaklaşık 1 aydır verdiğimiz haklı mücadelemizde bir an olsun öğrencileri ve mesai arkadaşlarını yalnız, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni sahipsiz bırakmayan dekanımız Prof. Dr. Alaaddin Duran rektörlük kararıyla görevinden alınmıştır.

Bu karara tepkimizi göstermek ve dekanımızın yanında dik duruşumuzu sergilemek üzere yarın sabah (cuma) 8.30’dan itibaren Dekanlık Binası önünde toplanıyoruz.

Cerrahpaşa öğrenci ve çalışanlarının eylemlerinden bir kare:

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı: Bu sabah protesto eylemi var


Bölünmeme kararı alınmıştı

Bazı üniversitelerin bölünmesini öngören kanun tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda kabul edilmesi üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Akademik Kurul olağanüstü toplanarak bölünmeme kararı almıştı.

Dekan, Prof. Dr. Alaattin Duran, o gün yaptığı konuşmada "Ama hiçbir şey sonuçlanmadı. O bakımdan umutla beklemeye devam ediyoruz. Akademik kurulumuzdan 'bölünmeme' kararı çıktı. Gerçekten zor bir durum sevgili öğrenciler. Ama biz hukuk çerçevesinde bu aktivitelerimizi, bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Şimdiye kadar müthiş bir mücadele verdiniz. O bakımdan hepinize çok teşekkür ediyorum. Tarih yazdınız. Şimdiye kadar yaptığınız güzel mücadeleyi devam ettirmenizi bekliyoruz ve arzu ediyoruz. Bu işlerin sonunda inşallah lehimize bir sonuç çıkar. Hiçbir şey birmiş değil. Bir komisyon kuruldu. O komisyon da çalışacak. Bizlerle birlikte çalışacak. Göreceğiz bakalım süreci. İmza sürecinden (Cumhurbaşkanının) sonrası için de Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

(Cumhuriyet / SiyasiHaber)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler