Ceren Özdemir cinayeti: Özgür Arduç hakkında iki ayrı iddianame

Aralık ayının başında Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç hakkında iki ayrı iddianame hazırlandı. Arduç’un bir kez ağırlaştırılmış, iki kez de müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor.

Ceren Özdemir cinayeti: Özgür Arduç hakkında iki ayrı iddianame

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, Aralık ayının başında 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i evinin önünde bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç hakkında iki ayrı iddianame hazırlandı.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı ilk iddianamede Ceren’i “canavarca hisle kasten öldürmek”ten Arduç’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

“Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçundan ise Arduç hakkında iki kez müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Ceren’i öldürmesinin ardından kaçan Arduç, yakalandığı operasyonda iki polisi de bıçakla yaralamıştı.

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki ayrı iddianame ile kamu davaları açıldı.

Ne olmuştu?

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık 2019 tarihinde evinin önünde 35 yaşındaki Özgür Arduç tarafından bıçaklanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Kızının cenaze töreninde konuşan anne Güfer Özdemir, “Türkiye’de kadın cinayetleri hep faili meçhul kalıyor, bu da kalmasın” ifadelerini kullanmıştı.

Cinayetin ardından kaçan Arduç, bir gün sonra polislerce yakalanmıştı.

“Yaptıklarımdan pişman değilim” diyen Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

‘Canavarca hisle kasten öldürme’ ve ‘kamu görevlisini yaralama’ suçlarından tutuklanan Arduç, 5 Aralık’ta Efirli F Tipi Cezaevi’nden Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilmişti.

(Gazetekarınca)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler