Cerattepe davası öncesi ‘bildirili’ provokasyon

Yarın Rize İdare Mahkemesi'nde görülecek, Türkiye'nin en büyük çevre davası olan Cerattepe davası öncesi "Vatansever Rizeli Gençler" imzasıyla "Bayrağa karşı olanın hakkı kötektir" denilerek tehdit bildirisi yayımlandı.

Cerattepe davası öncesi ‘bildirili’ provokasyon

Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii'nde madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan Türkiye'nin en büyük çevre davasında karar duruşması 19 Eylül tarihinde Rize İdare Mahkemesi'nde görülecek.

Bu davaya ilişkin dava öncesinde ise Rize'de, "Vatansever Rizeli Gençler" imzasıyla "Bayrağa karşı olanın hakkı kötektir" denilerek bir bildiri yayımlandı.

Yayımlanan bildiride, "dış mihraklar tarafından halkın galeyanı sağlanarak ikinci bir Gezi Parkı ortamı oluşturulmak peşinde" ifadeleri yer aldı. Davayı izlemek için Rize'de olacak halka karşı, sözde çıkarılacak taşkınlık ve saldırılara önlem amacıyla "yardımcı envanterlerle" çağrıda bulunulurken "yardımcı envanterler"in ne olduğu merak konusu oldu.

Tehdit bildirisinde "Bizler duyarlı vatanperver Rizeli gençler olarak duruşmanın yapılacağı 19 Eylül Pazartesi günü saat 08:00'dan itibaren Rize Adliyesi önünde yerimizi alacağız. Hiçbir protesto veya taşkınlığa izin vermeyeceğiz. Kimse şunu unutmasın burası ülkenin yıkılmaz kalesi Rize'dir, bayrağa karşı olanın hakkı kötektir.

Not: Çıkarabilecekleri taşkınlıklara ve saldırılara karşı gerekli önlem niteliğinde yardımcı envanterlerimizle geleceğiz. :)" ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler