Cemil İpekçi'den Siyasi Haber'e mesaj: Beni ırkçılıkla suçlayanlar bu ülkeyi sevmiyor

Modacı Cemil İpekçi, geçtiğimiz günlerde Suriyelilere yönelik ırkçı bir paylaşımda bulunmuş "3 milyon uyuz" tabirini kullanarak vatandaşlık verilmesine karşı çıkmıştı. Yaptığımız haber üzerine Cemil İpekçi Siyasi Haber'e mesaj atarak bu görüşünü savundu ve Türkiye'nin %85'inin Suriyelileri istemediğini iddia etti.

Cemil İpekçi'den Siyasi Haber'e mesaj: Beni ırkçılıkla suçlayanlar bu ülkeyi sevmiyor

Siyasi Haber

Modacı Cemil İpekçi geçtiğimiz günlerde kafatasçı bir mantıkla Tweet attı. Modacı Cemil İpekçi, savaştan dolayı zorunlu olarak ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelileri, 'vatanını satıp kaçmış üç milyon uyuz' diye niteledi. 

 

Cemil İpekçi'den Siyasi Haber'e mesaj: Beni ırkçılıkla suçlayanlar bu ülkeyi sevmiyor

 

Bunun net bir haber değeri olduğu için birçok mecranın yaptığı gibi biz de bu tweeti haberleştirerek sitemize koyduk. Haberin ardından Cemil İpekçi Facebook sayfamıza şöyle bir mesaj attı:

Beni ırkçılıkla suçlayan sizler ! ! Eğer ülkemde ki insanlar işsiz vegençlerimiz kendi vatanı için savaşırken ülkesinden savaş var diye kaçıp burada çocuk üstüne çocuk doğurup vede devletten bir gaziden daha fazla maaş alıp,üstüne üstlük kamplarında Bayrağımızı yakıp kendi bayrağını asmak istiyorsa vede biz niye Türkçe öğrenelim sizler Arapça öğrenin diyorsa EVET o zaman ırkçıyım.Önce kendi topraklarımdaki ülkemin insanı karnı doysuhn.Ayrıca bu güne kadar Osmanl devrindede Cumhuritettede ne zaman bize dost oldular.hep arkamızdan uran onlar değilmi.Suriyelilere vatandaşlık verilmesini istemiyorum.Bu ülkenin en az benim gibi %85 de istemiyor.Hepimizmi ırkçıyız.Beni ırkçıklıkla suçlayanlar esas bu ülkeyi sevmeyenler.

Cemil İpekçi'nin her sözünü ikinci bir 'faul' olarak niteliyoruz. Biraz sosyolojik araştırma yapılsa, tarihte mülteci meselesinin bu kadar basit ele alınamayacağı anlaşılabilirdi. İnsanlık tarihinin her döneminde savaştan, baskıdan ve işsizlikten insanlar yaşadıkları yerleri 'mecburen' terketmek zorunda kalmış, ve gittikleri yerlerde 'yabancı' oldukları için türlü baskı ve saldırılara maruz kalmışlardır. Türkiye'de de Suriyelilere yapılan budur. Biz Cemil İpekçi'den spekülasyonlarla dolu '...kamplarında Bayrağımızı yakıp kendi bayrağını asmak istiyorsa vede biz niye Türkçe öğrenelim sizler Arapça öğrenin diyorsa EVET o zaman ırkçıyım...' sözleri yerine daha sağlam temelli argümanlar beklerdik. Ancak Suriyelileri, 'vatanını satıp kaçmış üç milyon uyuz' diye niteleyen bir kişiden elbette bunlar beklenemez. Cemil İpekçi savaşın tesirini hiçbir zaman hissetmemiş olacak ki ülkesindeki savaştan kaçan insanları 'vatan haini' diye niteleme gereksinimi duymuş. Bizler Cemil İpekçi'nin yazdıklarını tüm argümanlarıyla okurlarımızın kanaatine sunuyoruz.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler