Çavuşoğlu: ABD ile ilişkileri ya düzelteceğiz ya bozulacak

Dışişleri Bakanı Çavuoğlu, 'Afrin' gündemiyle Ankara gelen ABD Dışişleri Bakan Tillerson'ın ziyaretine ilişkin açıklama yaptı: "Bizim ABD'den beklentimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya da bu ilişkiler tamamen bozulacak."

Çavuşoğlu: ABD ile ilişkileri ya düzelteceğiz ya bozulacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Ankara'ya ziyaretinin çok önemli olduğunu belirterek, "Bizim ABD'den beklentimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya da bu ilişkiler tamamen bozulacak" diye konuştu.

Afrin'e yönelik askeri operasyona ilişkin olarak Bakan Çavuşoğlu Münbiç konusuna da değinerek, "ABD, Münbiç için gereğini yapmazsa biz yaparız" ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın önümüzdeki perşembe günü Ankara'ya yapacağı ziyareti değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi: 

"Bizim ABD'den beklentimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Kaybolan güvenin tesis edilmesi gerekiyor. Kaybolan güvenin nedeni de ABD'dir. İlişkilerimiz çok kritik bir noktada. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya bu ilişkiler tamamen bozulacak."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler