Çavuoğlu: Trump, YPG'ye silah vermeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la görüştü. Erdoğan, "Verimli bir görüşme gerçekleştirdik" dedi. Basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Trump, YPG'ye silah vermeyeceğinin sözünü verdi" dedi.

Çavuoğlu: Trump, YPG'ye silah vermeyecek

Erdoğan ve Trump görüşmesinde Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve MİT Müsteşarı Fidan'ın da yer aldığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Reuters’ın cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, görüşmede Suriye’deki son gelişmeler, ikili ilişkiler ve Rusya’daki Soçi zirvesi ele alındı.

Görüşmenin ardından Twitter hesabından mesaj yayınlayan Erdoğan, “Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı. Erdoğan, görüşmenin fotoğrafını da paylaştı. Kamuoyu görüşmenin yapılacağını, Trump’ın Twitter hesabından paylaştığı mesajla öğrenmişti.

Görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Erdoğan’ın YPG’ye silah verilmesiyle ilgili rahatsızlığını ilettiğini söyledi. Çavuşoğlu, “Trump, YPG’ye silah vermeyeceğinin sözünü verdi” dedi. Çavuşoğlu, konuyla ilgili olarak Trump’ın generallere talimat verdiğini belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler