Cami minaresine AKP bayrağı astılar

Camiden AKP'nin seçim müziğinin çalmasının ardından şimdi de minareye AKP bayrağı asıldı.

Cami minaresine AKP bayrağı astılar

İmamların cami kürsüsünde iktidar partisine oy istemesinin ve minareden AKP'nin seçim müziği çalmasının ardından bu kez de cami minaresine AKP bayrağı asıldı.

Aydın'ın yerel haber sitesi Günaydın'ın haberine göre Bozdoğan ilçesi Haydere Mahallesi'nde bulunan cami minaresine AKP bayrağı asıldı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ilçe müftülüğüne çağrı yaparak, bayrağın indirilmesini istedi.

AKP'den açıklama

Tepkiler üzerine AKP bayrağı indirildi ve yerine Türkiye bayrağı asıldı. AKP Bozdoğan İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu olayla ilgili yaptığı açıklamada, bayrağın asılmasının bilgileri dahilinde olmadığını söyledi.

Bozoğlu şöyle konuştu:

"İlçemiz Haydere Mahallesi'nde Eski Cami minaresine asılan parti bayrağı ilçe teşkilatlarımızın bilgisi dahilinde olmayıp, gece yarısından sonra bir vatandaşın bireysel olarak yaptığı bir davranıştır. Durumu farkedince müdahale edilmiş olup ortak değerlerimiz olan camilerimiz ve kışlalarımız siyasetin bulunmaması gereken alanlardır. Bizlerde hemen gerekli uyarıları yapıp, durumu kesinlikle tasvip etmediğimizi bildiririz."

Etiketler: Cami, AKP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler