Büyükada'da HDP standına saldırıya müdahale etmek isterken bıçaklanan 2 kişi ters kelepçeyle gözaltına alındı

İstanbul Büyükada'da HDP standına bir grup tarafından saldırıda bulunuldu. HDP standını dağıtıp yakmaya çalışan faşist gruba müdahale etmeye çalışan 2 CHP üyesi bıçaklandı. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş bıçaklanan CHP'lilerin ters kelepçeyle gözaltına alındıklarını söyledi.

Büyükada'da HDP standına saldırıya müdahale etmek isterken bıçaklanan 2 kişi ters kelepçeyle gözaltına alındı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş , Adalar 'da bıçaklı saldırıya uğrayan CHPüyeleri Vedat Demir ile Sedat Şahin"i hastanede ziyaret etti.

 Ziyaretin ardından gençlerin aileleri ile birlikte açıklama yapan Yarkadaş, " Adalar 'a dışarıdan gelen yedi kişi, iki arkadaşımızı bıçakladı. Polis, 20 metre ötesindeki olaya 23 dakika sonra müdahale etti" dedi.

 Polisin, saldırıya uğrayan CHP 'lilere ters kelepçe taktığını da belirten Yarkadaş, "Bu akıl dışı tutum kabul edilemez" tepkisini gösterdi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da seslenen Yarkadaş, şöyle konuştu:

 " Adalar 'a dışarıdan geldiği anlaşılan yedi kişilik grup, HDP'nin çadırını yakmaya çalışıyor. O sırada bölgeden geçen iki partilimiz, olaya müdahale ediyor. Ve yedi kişi, arkadaşlarımıza saldırıyor. Arkadaşlarımız Vedat Demir ile Sedat Şahin bıçakla yaralanıyor. Polis tam 23 dakika sonra olay yerine geliyor. Üstüne üstlük bir de arkadaşlarımıza ters kelepçe takıyor. Bu saldırganlar kimdir? Hangi partiye üyedir? Kim tarafından korunmaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve davet ediyor ve diyoruz ki; gözdağı çabaları bizi demokrasi mücadelemizden alıkoyamaz."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler