Bütün yollar Erdoğanlar'a çıkıyor

SEÇTİKLERİMİZ - Ayşe YILDIRIM'ın Artı Gerçek'teki yazısı: "Bir garip ‘bağış‘ hikayesinin kahramanları; Torunlar, TÜRGEV, Ensar, Türken … Ya AKP’ye yakınlar ya da yönetiminde Erdoğan ailesi ve akrabaları var."

Bütün yollar Erdoğanlar'a çıkıyor

Deştikçe pis kokular daha da artıyor. Vergi kaçırmalar, ballı maaşlar, yönetim kurulu üyelikleri, belediyelerden akan paralar, akrabalar… Bir garip ilişki ağıdır gidiyor. Ve ne tesadüftür ki hepsi de AKP bağlantılı çıkıyor!

Hepsi de Elazığ depreminin ardından ortaya çıktı. Kim bilir belki Kızılay Başkanı sonradan pişman olduğu o para dilendiği tiwiti atmasaydı bu kirli ilişki ağı da ortaya çıkmayacaktı.

Öğrendik ki depremin hemen ardından sosyal medyadan insanlardan ‘bağış‘ isteyen Kızılay, 2017 yılında Ensar Vakfı’na 7 milyon 925 bin dolar bağış yapmış. Hani şu çocuk istismarlarıyla gündemden hiç düşmeyen ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Ensar’a.

Kızılay Başkanı konuştukça ülkenin nasıl bir bataklığa çekildiği daha net ortaya çıkmaya başladı.

Efendim o para aslında Başkentgaz tarafından “şartlı“ bir bağışmış.

Kızılay’a verilen 8 milyon doların 75 bin lirası Kızılay'da kalacak, 7 milyon 925 bin doları ise Ensar Vakfı'na yurt inşaatında kullanılması için aktarılacakmış. Peki niye doğrudan Ensar’a yapmıyor bu bağışı Başkentgaz. Çünkü o zaman yaptığı bağışın sadece yüzde 5’ini vergiden düşecek. Ama Kızılay’ı aracı kullanırsa hepsini…

Kızılay Başkanı ise bu durumu çok normalmiş gibi “Vergi kaçırmakla vergiden kaçınmak aynı şey değil“ diye açıklıyor!

Zaten nedense bağışı yapan kurum Başkentgaz diye konuşuluyor ama Başkentgaz’ın sahiplerinin kim olduğu net bir şekilde söylenmiyor. Yani Torunlar GYO.

Hani şu Ali Sami Yen Stadı’nın yerine yapılan rezidans inşaatı sırasında 10 işçinin öldüğü Torunlar. AKP döneminde “yürü ya kulum“ denilen Torunlar’ın başındaki isim kim?

Aziz Torun. Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı.

Dönelim Ensar’a. Ensar parayı alıyor da söz konusu yurdu yapıyor mu?

Kimi AKP yandaşlarının bile “Ensar açıklama yapmalı“ çağrıları sonucu Ensar’ın yaptığı açıklamadan öğreniyoruz ki o para Ensar’dan da ABD’deki Türken Vakfı’na aktarılmış!

Niye?

Efendim Türken, ABD’nin Newyork kentinde Manhattan bölgesinde bir arsa almış ve o arsaya 21 katlı bir öğrenci yurdu yapıyormuş.

...Ayşe YILDIRIM'ın Artı Gerçek'teki yazısının tamamı için TIKLAYINIZ

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler