Bursa'da 5 tutuklama Mardin'de 10 gözaltı

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Yeşilalan (Barman) mahallesinde sabah saatlerinde birçok adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskınlarda 5 kişi gözaltına alındı.

Bursa'da 5 tutuklama Mardin'de 10 gözaltı

Bursa'da 19 Mart'ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 13 kişi gece Bursa Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bursa İl yöneticisi Cihan Aslangir, Ebru Yaşar ve Zeynep Bozkurt ile Özkan Toksun serbest bırakıldı. Sunay Akhan, Fırat Çelebioğlu, Murat Kuru ve Senar Fidancan'ı ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk eden savcılık, Ramazan Özdemir, Kader Tezki, Mehmet Şipal, Ömer Bozkurt, Hamdi Becerik'in tutuklanmasını istedi.

Akhan, Çelebioğlu, Kuru ve Fidancan’ı adlı kontrol şartı ile serbest bırakan mahkeme, Özdemir, Tezki, Şipal, Bozkurt ve Becerik'i tutukladı.

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Yeşilalan (Barman) mahallesinde  sabah saatlerinde birçok adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskınlarda, Mahsum Denktaş, Mahmut Durmaz, Mehmet Zırar Güneş, Yılmaz Saydut, Naci Eşiyok, Zümret Yıldırım, Hanife Uygur, Yusuf Sözen, Halit Ceylan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen 10 kişi, sağlık kontrollerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler