Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bu şartlarda hizmet etme şansım kalmadı. Alnımız ak, başımız dik" ifadelerini kullanarak" istifa ettiğini açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe merkez Yıldırım İlçesi'ne bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılış törenine katıldı.

Altepe açılış konuşmasının ardından tekrar kameraların karşısına geçerek istifa ettiğini açıkladı. AKP’deki değişimin Bursa’yı kapsadığını öğrendiklerini belirten Altepe, MSP, RP, Fazilet Partisi ve AKP’den başka hiçbir siyasi çevreye bağlılığı olmadığını belirterek, “Partimizle ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız” dedi.

Recep Altepe'nin açıklamalarının satır başları şöyle:

Özellikle son günlerdeki gelişmeler ile ilgili birkaç cümle söylemek istiyorum. Bursalı hemşehrilerimizin dert ve sıkıntılarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Biz bu işi ibadet olarak görüyoruz.

Özellikle Bursalı hemşehrilerimiz arasında ayrımcılık yapmamaya özen gösteriyoruz.

Dedikodu üretecek tüm eylemlerden kaçındık. Belediye Başkanlığı görevine başladığım andan itibaren şirketlerimi de kapattım.

Allah'a şükür yolsuzluk, tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık.

Girdiğimiz her seçimde oyumuzu artırdık ve 16 Nisan'da büyükşehirlerde yüzde 52'nin üzerine çıkan tek yer olduk.

Böyle bir teşkilat tecrübesi olan ve ömrünü davaya aramış birisi olarak hep hizmet konusunda adımlar attık. Hiç kavgadan yana olmadık.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler