Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti’den sonra ‘Hanım Ağa’yla da fotoğrafları ortaya çıktı

İran’lı uyuşturucu baronu Zindaşti ile ilişkileri ortaya konan ve hakimlerin tahliyesi için kendilerine baskı yaptığını söyledikleri eski AKP milletvekili Burhan Kuzu’nun, 22 yıl ceza alan ve cezası Yargıtay’ca bozulan ‘Hanım Ağa’ lakaplı Güniz Akkuş’u makamında ağırladığı ortaya çıktı.

Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti’den sonra ‘Hanım Ağa’yla da fotoğrafları ortaya çıktı

 

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile ilişkileri fotoğraf ve HTS kayıtlarıyla ortaya konan ve  Zindaşti’nin tahliyesi için hakimlere baskı yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan eski AKP milletvekili Burhan Kuzu’nun suç örgütleriyle ilişkileri üzerine yeni fotoğraf ortaya çıktı. Burhan Kuzu Anayasa Komisyonu Başkanı olduğu dönemde mafya lideri Güniz Akkuş’u makamında ağırlamış, Akkuş, Kuzu’nun makam aracına binmiş.

Güniz Akkuş hakkında, “çete kurmak”, “haraç almak” gibi çeşitli suçlardan 22 yıl hapis cezası verilmişti. Akkuş’un bu cezanın Yargıtay tarafından bozulduğunu ve berrat ettiğini açıkladı. Akıllara, Zindaşti’nin tahliyesi için hakimlere baskı yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Burhan Kuzu’nun, acaba Güniz Akkuş’un beraatiyle bir ilgisi var mı?

 

Burhan Kuzu ‘Hanım Ağa’ için de mi devreye girdi?

Seyhan Avşar'ın Cumhuriyet'te yer alan haberine göre; katıldığı bir canlı yayında, "Benim baronla filan işim olmaz. Bulunduğum konum buna müsait değil, mizacım müsait değil” şeklinde açıklamalarda bulunan eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun suç örgütü lideri Sedat Peker’i tehdit eden, ‘hanım ağa’ lakaplı mafya Güniz Akkuş’u TBMM’deki makamında ağırladığı ortaya çıktı.

Akkuş, o dönem Kuzu’ya ait olan makam odasında Kuzu’nun koltuğunda oturdu. Ayrıca Kuzu’ya tahsis edilen makam aracına da bindi. Odada ve makam aracında çektiği fotoğrafları ise sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Güniz Akkuş 3 dönem AKP’den milletvekili aday adayı olmuş

Kuzu, Güniz Akkuş’un AKP’den milletvekili aday adayı olduğu dönemde kendisinden destek istemek için Meclis’e geldiğini savundu. Güniz Akkuş ise Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, söz konusu fotoğrafların Burhan Kuzu’yu ziyaret ettiği sırada çekildiğini söyledi.

Akkuş, “Ben 3 dönem milletvekili aday adayıydım. Bütün bakanlar ve milletvekilleriyle oturup kalktım. İçişleri Bakanımız bile seviyor beni. Benim tüm bakanlarla resmim var. Kuzu’nun makam aracına bindim. Milletvekili aday adayı olunca görüşmelere vs. gidiyoruz. Makam aracına tabii bineriz. Burhan Hocam bana şaka yapardı. Ben karate Türkiye şampiyonuyum. O da Anayasa Komisyonu Başkanı’ydı. Burhan Hocam derdi ki, ‘Senle kurula girelim beni kızdıranlara tekme at.’ Düşmanlarım, Sedat Peker yanlıları bana çamur atıyor. Ben mafya değilim” dedi.

Cumhuriyet’in, hakkında “çete kurmak”, “haraç almak” gibi çeşitli suçlardan verilen 22 yıl hapis cezasının ne aşamada olduğunu sorusa ise Akkuş, “Yargıtay hapis cezasını bozdu. Beraat ettim. Zaten FETÖ’nün hazırladığı bir dosyaydı” diye yanıt verdi.

 

Burhan Kuzu hakkında Zindaşti’nin tahliyesi ile ilgili “nüfuz ticareti’ soruşturması sürüyor

6 Nisan 2018’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti 3 adamıyla “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek” ve ‘FETÖ üyeliği’ suçlarından tutuklanmıştı.

6 ay tutuklu kalan Zindaşti, gece yarısı kararıyla tahliye edilmişti. Savcılık tahliyeye itiraz etse de Zindaşti ve adamlarına bir daha ulaşılamamıştı. İddiaya göre eski AKP milletvekili Burhan Kuzu, Zindaşti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yapmıştı. Hakimler de Kuzu’nun kendilerine baskı yaptığını ifade etmişlerdi.

Zindaşti ile olan ilişkilerini fotoğraf ve HTS kayıtlarıyla belgelendiği Burhan Kuzu hakkında başlatılan soruşturma iki önce ay tamamlandı ve Kuzu hakkında, “nüfuz ticareti” suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler