Bülent Arınç: 2 yıldır TRT ve Anadolu Ajansı bana ambargo uyguluyor

Bülent Arınç, partisine ve partisinin havuz medyasına eleştiriler yöneltti. Arınç kendisine TRT ve AA'nın 2 yıldır, diğer medyanın ise 1 yıldır ambargo uyguladığını iddia etti.

Bülent Arınç: 2 yıldır TRT ve Anadolu Ajansı bana ambargo uyguluyor

Eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Arınç "İki yıldan bu yana kendi sorumlu olduğum TRT’de, diğerleri de bir yıldan bu yana bu kişi televizyona çıkmayacak, ne söyleyeceği belli olmaz diye bana ambargo uygulanıyor. Ben niye tehlikeli bir insanım, üzerime soru işareti koymaya utanmıyor musunuz? Kendi sorumlu olduğum TRT'de ve Anadolu Ajansı'nda Bülent Arınç'ın ambargolu olması hicrandır" dedi."Birilerinin medyaya verdiği talimatlara" değinen ve "Benim çıkacağım yerler bellidir. Yanlış şeyler söylemiyorum, yanlıştır diyenlerle seçimlerden sonra çok daha rahat konuşacağız" diyen Arınç, AKP yanlısı medyada kendisini ve Gül'ü hedef alan yayınlar için "zıpır güruh" ifadesini kullandı.

Arınç, 7 Haziran ve 1 Kasım'da AKP'den milletvekili adayı olmamasıyla ilgili olarak "Benim muhatabım partimizin genel başkanıdır. Kendime göre sebeplerimi ifade ettim, özür diledim, beni bağışlamalarını söyledim. Partide aktif bir göreve hayır dedim. Bir gece 12’den 4’e kadar görüşmemiz oldu. Bana hak verdi" dedi.

Arınç, "Son MKYK’ya girmedim, çok üzülenler olabilir, çok sevinenler de olabilir. Ara vermek gerekir. 20 senedir parlamentodayım. Bu şüphesiz bir tecrübedir" diye konuştu.

Bülent Arınç, "Birlikte siyaset yaptığınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmişse ara vermenin zamanı gelmiştir. Konuşmalarım açıktır, yoruma açıktır. İnsan yol arkadaşını çok iyi seçmelidir" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler