Bulanık Belediye Eşbaşkanı Topçu ve Varto Belediye Eşbaşkanı Karaaslan tutuklandı

17 Aralık’ta gözaltına alınarak yerlerine kayyum atanan Bulanık Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Topçu ve Varto Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Karaaslan tutuklandı

Bulanık Belediye Eşbaşkanı Topçu ve Varto Belediye Eşbaşkanı Karaaslan tutuklandı

Dün (17 Aralık) gözaltına alınan ve yerlerine kayyum atanan Bulanık Belediyesi Eşbaşkanı Eylem Saruca, Varto Belediyesi Eşbaşkanı Mahmut Yalçın ve Erentepe Belediye Başkanı Dilaver Kesik adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Bulanık Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Topçu ve Varto Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Karaaslan tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Muş’ta dün ev baskınlarında “Örgüte üye olma” ve “Örgüt propagandası yapma” iddiasıyla gözaltına alınan Eylem Saruca ve Dilaver Kesik savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla, Ülkü Karaaslan ve Mahmut Yalçın ile Adnan Topçu ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen Eylem Saruca, Dilaver Kesik ve Mahmut Yalçın adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, “Örgüt propagandası yapma” gerekçesiyle Adnan Topçu ve Ülkü Karaaslan tutuklandı.

Tutuklanan Topçu ve Karaaslan Muş E Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Muş’un Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde olan Varto Belediyesi eş başkanları Ülkü Karaaslan ve Mahmut Yalçın ile Bulanık Belediye eşbaşkanları Eylem Saruca ve Adnan Topçu, evlerine yapılan baskınla 17 Aralık’ta gözaltına alınmıştı.

Baskınla birlikte her iki belediye binası da polis tarafından abluka altına alındı. Evlerinde yapılan aramalarına sona ermesi ardından eşbaşkanlar belediye binalarına getirilmiş ve belediye binalarında 12 saate yakın arama yapılmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler