Bu kadına yardım edilmezse kadın cinayetlerine bir yenisi eklenecek

SEÇTİKLERİMİZ – Melis ALPHAN Artı Gerçek için yazdı: Boşanmak istediği erkeğin şiddeti nedeniyle iki kez çocuk düşüren kadına ailesi “Kocana döneceksin” diye baskı yaparken, adam da “Seni öldürürüm” diye tehdit ediyor.

Bu kadına yardım edilmezse kadın cinayetlerine bir yenisi eklenecek

 

Nilgün 15 yaşındayken, kendisinden 15 yaş büyük kuzeniyle zorla imam nikahıyla evlendirildi. 1,5 yıl boyunca maruz kaldığı ağır fiziksel ve psikolojik şiddet nedeniyle ailesine “Ben dayanamıyorum artık, sürekli şiddet görüyorum, eve dönmek istiyorum” diye yalvardı ve 17 yaşında ailesinin evine döndü.  

19 ve 20 yaşındayken, evde yalnızken, başka bir kuzeninin iki kez tecavüzüne maruz kaldı. İlkinde ailesine söyleyemedi. İkincisinde annesine söyledi; annesi kuzeninin annesiyle konuşup döndükten sonra Nilgün’e “Baban duymasın, olayın üstünü kapat. Zaten adın çıkmış, dulsun, bu olayı anlatıp kendini iyice rezil etme” dedi. Ailesi Nilgün’ü 21 yaşındayken ona tecavüz eden kuzeniyle evlendirmeye çalıştı. Nilgün kesinlikle kabul etmediğini söyleyince annesi “O zaman ilk gelene seni vereceğiz, ya onunla ya bununla” dedi. Nilgün “Ben evlenmek istemiyorum” dese de fayda etmedi ve onu başka bir erkekle evlendirdiler.   

Nilgün bir süre sonra hamile kaldı. Evlendiği erkek çocuğu doğurmasını istemiyordu ama Nilgün de çocuğu aldırmak istemiyordu. Adam Nilgün’ü kürtaj için zorla hastaneye götürmek istediğinde Nilgün karşı çıkıyordu; adam da karnına ve sırtına vurarak Nilgün’e fiziksel şiddet uyguluyordu. Bu şiddet nedeniyle Nilgün çocuğunu düşürdü. 

Adam daha sonra da şiddeti sürdürdü. İşten geldiğinde Nilgün uyuyorsa ya da yemeğin tadını beğenmediyse sürekli şiddet uyguluyordu. Bir yandan da sürekli başka kadınlarla birlikte oluyordu. 

Nilgün 22 yaşındayken ikiz çocuklara hamile kaldı. Bu ikizlerden birini, yine adamın fiziksel şiddeti yüzünden düşürdü. Doğum yapmak üzere hastaneye giderken adam ona eşlik etmedi. Ve doğumun ertesi günü adam evden çıkıp iki hafta hiç gelmedi. İki hafta sonra geldiğinde de, annesinin Nilgün’e getirdiği erzakları çöpe dökerek “Siz açlıktan ölün, geberin” dedi. Nilgün onun erzakları çöpe dökmesini engellemeye çalışınca yine şiddet uyguladı. 

 

Adam sokak ortasında şiddet uyguluyordu

Adam Nilgün’e “Bu senin ikinci evliliğin. Ailen seni istemeyecek. O yüzden ben sana istediğim her şeyi yaparım” diyordu. Daha sonra, eve başka kadınlar getirmek istedi. Nilgün’e şiddet uygulayarak kadınların fotoğraflarını gösteriyordu. “Ben bu kadını bu hafta buraya getireceğim, sen de burada olacaksın, üçümüz aynı yatağa gireceğiz” diyordu. 

Bir gece yarısı, kapı çaldı, Nilgün kapıyı açtığında adamın yanında bir kadın olduğunu gördü. Dönüp içeri giderken adam boğazına sarıldı, “Bak ya bunu yapacaksın ya da seni öldürürüm” diyerek Nilgün’e vurmaya başladı. Nilgün’ün dudağı patladı. Yalınayak kendini binadan dışarı attı. Ama aklına birden 1,5 yaşındaki kızı geldi ve eve geri döndü. Evde hiç kimse yoktu ama çocuk hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Nilgün kızıyla beraber o gece kız kardeşinin evine gitti. Ama sonra mecburen eve geri döndü. Adam daha sonra bir ev bulduğunu, orada grup seks yapılacağını söyleyip Nilgün’e “Sen de geleceksin” diye baskı yapmaya başladı. Nilgün o günlerde geceden evden kaçıp kız kardeşine gidiyor, bir-iki hafta korkudan eve gidemiyordu. Eve döndüğünde ise adam bu kez de “Niye kaçtın?” diyerek ona şiddet uyguluyordu. Nilgün anne ve babasının evine gidemiyordu çünkü annesine bu durumdan bahsettiğinde “Bu senin ikinci evliliğin, bu eve dönüp bizim adımızı kirletemezsin, sakın bizim evimize bile gelme” dedi. Adam Nilgün’e sokağın ortasında bile şiddet uyguluyordu. Nilgün sokakta yere yığılmış halde annesini aradığında, “Kalk kalk, bir şey olmaz, evine git” cevabını alıyordu. 

Melis ALPHAN’ın Artı Gerçek’teki yazsının tamamını okumak için TIKLAYIN

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler