Bozdağ: OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan yeni OHAL açıklaması geldi. Bozdağ, "OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır" dedi. OHAL en son 19 Ocak'ta 6. kez uzatılmıştı.

Bozdağ: OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bir televizyon kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ Olağanüstü Hal'in uzatılmasıyla ilgili konuştu. Hükümet Sözcüsü, "OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır. TBMM kabul ederse OHAL yeniden uzatılabilir" ifadelerini kullandı. 

OHAL en son 19 Ocak 2018'de 3 aylık süreyle 6. kez uzatılmıştı. 

Kılıçdaroğlu'na: Bir kamuflaj da o giysin

Bozdağ ayrıcı Salı günü partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ünlü isimlerle Hatay sınırına yaptığı ziyareti eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bir ülkenin sanatçıları dik ve onurlu durmak zorundadırlar. Toplanmışlar bir grup davul zurna klarnet, şarkılar türküler... Bir ülkenin değeri vardır. Bulunduğunuz apartmanda bir kişi hayatını kaybetmişse televizyonu bile açmazsınız. Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç bir de yaylalar türküsünü söyle" demişti. 

Bozdağ bu sözlere şöyle karşılık verdi: "Devlete seri katil diyen birini getirdi İstanbul'a il başkanı yaptı. Kılıçdaroğlu'na sormak istiyorum. Senin gözünde gerçek sanatçı değil.

"Benim gördüğüm Sayın Cumhurbaşkanımızdan ya da AK Parti'den nefret edecek, CHP zihniyetinde olacak, terör örgütlerinin lehine açıklamalar yapacak, TSK teröristleri imha ederken bildiri yayınlayacak, 'aman onları imha etmeyin' diyecek, o zaman bunlar gerçek sanatçı. Ya da Gezi hadiselerinde olduğu gibi yakacak, yıkacak, kamuya zarar verecek.

"Ya soruyorum vatanını sevmez mi gerçek sanatçı? Terörle mücadelede askerinin yanında duranlar, şehitlerin yanında duranlar, vatanına milletine Cumhurbaşkanına saygı duyanlar sanatçı değil mi? Onlar işte kendisi gibi düşünmeyenlere sanatçılık dahil hiçbir şeyi layık görmeyen zavallılar.

"Beklerdim ki Kılıçdaroğlu da Zeytin Dalı Harekatı devam ederken bir kamuflaj da o giysin, Mehmetçik'e destek versin.

Tel Rıfat açıklaması: Orada da sona yaklaşıldı

Bozdağ, Tel Rıfat ile ilgili ise şunları söyledi: 

"YPG/PYD terör örgütleri Afrin'den nasıl temizlendiyse, şimdi Tel Rıfat'tan temizlenecek. Orada da sona doğru yaklaşıldı.

"(Üçlü zirve bildirisi) Suriye'nin topraklarını, birliğini böldürmeyiz. Suriye'de mezhep esaslı bir değişime gidilmesine biz izin vermeyiz. Bu son derece önemli aynı zamanda Türkiye'nin bugüne kadar savunageldiği tezin her iki ülke tarafından da benimsendiğini gösteriyor.

"Biz gerçekten Sincar'dan ve diğer yerlerden terör örgütünün ve teröristlerin temizlenmesini istiyoruz. Bunlar yapıldığı zaman bizim için sorun yok eğer yapılmazsa Türkiye buraları temizleyecek güce ve kudrete sahiptir".

Etiketler: Bekir Bozdağ, OHAL

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler