Böyle ibadet olmaz

Her yıl yaşanan hayvanlara işkence görüntüleri bu bayramda da yaşandı. Sivas, Kayseri ve Şanlıurfa’da bacaklarından vinçlerle asılan, kaçmasınlar diye bacaklarından bıçaklanan, uygun koşullarda taşınmadıkları için taşlarla, sopalarla dövülerek durdurulmaya çalışılan "kurban" görüntülerine tanık olduk.

Böyle ibadet olmaz

 

Kurban Bayramı’nda hayvanlara işkence görüntüleri kameralar yansıdı. Sivas ve Kayseri’de traktöre tek bacağından zincirle asılarak hayvan taşıma uygulaması görüntülere yansıdı.

SiyasiHaber Facebook hesabına ulaştırılan görüntülerde ise Şanlıurfa’dan. Bu kez bir iş makinasına tek ayağı zincirle asılan büyükbaş hayvan havada sallandırılarak kurban kesim alanına getiriliyor. Uzunca süre hayvan bu şekilde bekletiliyor. Kesim işlemi yapıldıktan sonra hayvan havada sallanarak can çekişiyor.

 

Sivas valisi: Cezai işlem uygulanacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medyada yer alan Sivas Beypınar köyünde büyükbaş hayvanın traktöre asılı halde taşındığı görüntülerle ilgili bir açıklama yaptı.

Görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirten Ayhan, görüntünün failinin tespit edildiğini, gerekli cezai işlemlerin uygulandığını duyurdu.

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler