Boğaziçili öğrencilerin aileleri: Çocuklarımız iyiliğin, güzelliğin, bilimin genç öncüleridir

Geçtiğimiz günlerde Afrin harekatına karşı çıktıkları için 10’u tutuklanan, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri yaptıkları açıklamayla kamuoyunu “kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında”, kendileriyle birlikte olmaya davet ettiler.

Boğaziçili öğrencilerin aileleri: Çocuklarımız iyiliğin, güzelliğin, bilimin genç öncüleridir

SiyasiHaber

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “komünist gençleri okullarda barındırmayacağız” anlamındaki talimatı üzerine operasyon yapılan, 10’u tutuklanan ve 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri çocuklarına sahip çıkan ve dayanışmaya çağıran bir açıklama yaptı.

Afrin harekatına ve okulda faşistlerin “Afrin lokumu” dağıtmasına karşı çıktıkları için gözaltına alınan, tutuklanan öğrencilerin aileleri yaptıkları açıklamada “Şunu hiç abartmadan söyleyebiliriz, hepsi alanlarının en gözde öğrencileridir. Yine hepsi iyiliğin, güzelliğin, sanatın, bilimin genç öncüleridir. Ancak gençlerimiz okullarında olması gerekirken haksız bir şekilde Bakırköy ve Silivri Cezaevlerinde tutulmaktadırlar. Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrenci aileleri, 10 Nisan Salı günü İstanbul Tabip Odası’nda yapacakları basın açıklamasına davette bulundu.

Boğaziçi Üniversiteli öğrencilerin ailelerinin açıklamasının tamamı şöyle:

Bizler tutuklanan, gözaltına alınan, haklarında disiplin soruşturmaları yürütülen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleriyiz. Hepinizin yakından takip ettiği gibi uzun bir gözaltı süresinin sonucunda çocuklarımızın 10’u tutuklanmış, diğerleri ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır. Ne yazık ki gözaltına alma girişimleri hala devam etmektedir.

Çocuklarımız yaşamları boyunca okullarının en başarılı öğrencileri oldular. Uzun ve yorucu bir dönemin sonunda Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandılar. Mühendislik, matematik, fizik, siyaset bilimi, felsefe, eğitim gibi çeşitli alanlarda öğrenimlerini sürdürüyorlar. Şunu hiç abartmadan söyleyebiliriz, hepsi alanlarının en gözde öğrencileridir. Yine hepsi iyiliğin, güzelliğin, sanatın, bilimin genç öncüleridir. Ancak gençlerimiz okullarında olması gerekirken haksız bir şekilde Bakırköy ve Silivri Cezaevlerinde tutulmaktadırlar. Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz.

Bu doğrultuda, 10 Nisan Salı günü saat 12’de İstanbul Tabip Odası’nda aileler adına yapacağımız açıklamada yanımızda olmanız bizi güçlü kılacaktır. Adres: İstanbul Tabip Odası, Türkocağı Cad. No:9 Cağaloğlu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler