Boğaziçi'li öğrencilere destek pankartına soruşturma

Geçtiğimiz aylarda Boğaziçi Üniversitesi'nde 'Katliamın Lokumu Olmaz' dedikleri için gözaltına alınıp tutuklanan öğrencilere destek vermek amacıyla pankart asan Öğrenci İnisiyatifi üyesi iki üniversite öğrencisine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Boğaziçi'li öğrencilere destek pankartına soruşturma

Türkiye'nin Afrin'e girmesini 'kutlamak' amacıyla üniversite içerisinde lokum dağıtan gruba karşı 'Katliamın Lokumu Olmaz' pankartı açan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri mart ayında gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Tutuklanan üniversite öğrencileri haziran ayında mahkeme kararı ile serbest bırakılmıştı.

14 üniversite öğrencisinin serbest burakılmasının ardından şimdi de Tayyip Erdoğan'nın hedef göstermesi ile başlayan, polisin yurtlara kadar girdiği baskınlara ve işkence ile yaptığı gözaltılara tepki olarak 'Katliamın lokumu olmaz, üniversite sana kalmaz' yazılı pankartı asan Öğrenci İnisiyatifi üyelerine soruşturma açıldı.

Soruşturma açılan öğrenciler terör örgütü propagandası ile suçlanıyor. Avukatlardan edinilen bigiye göre dosyada gizlilik kararı var.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler