BM: Afrin'de çok sayıda sivil öldürüldü ve yaralandı

TSK ve cihatçı ÖSO tarafından ele geçirilen Afrin'de sivillerin durumu ile ilgili BM'den yeni bir açıklama yapıldı. Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Afrin'de çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını bildirdi.

BM: Afrin'de çok sayıda sivil öldürüldü ve yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve cihatçı ÖSO güçleri tarafından ele geçirilen Afrin'de sivillerin durumuna ilişkin BM'den bir açıklama daha geldi.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını açıkladı.

Hüseyin, "Türk güçleri tarafından önceki gün ele geçirilen Afrin'de, hava saldırıları, kara operasyonları ve patlayıcılar nedeniyle çok sayıda kişi öldürüldü ve yaralandı. Binlercesi göç etti" dedi.

"Son bir kaç günde 48 bin sivil Afrin'i terk etti"

Birleşmiş Milletler geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada son günlerde 48 bin kişinin Afrin'den ayrıldığı belirtmişti. 

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Ravina Şamdasani basın toplantısında, "Ekibimize göre 50 bin sivilin bulunduğu kentin tek hastanesi de savaş hasarı nedeniyle kapalı durumda. Kentte aynı zamanda içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. “Afrin’den, hava ve karadan saldırılar sonucu sivillerin öldüğünü ve yaralandığını" ifade etmişti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler